Błyskawica z Izraela. Akcja w Entebbe, 1976

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astra
Izrael, antyterroryzm, terroryzm
literatura faktu
Pistacia

Akcja izraelskich sił specjalnych w Entebbe uchodzi za jedną z najzuchwalszych operacji antyterrorystycznych w historii. 27 czerwca 1976 roku czterech terrorystów - dwóch z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny i dwóch z niemieckiej grupy Baader-Meinhof - porwało samolot pasażerski i zmusiło załogę do lądowania w Entebbe. Tam, gdy dołączyli do nich kolejni terroryści, uwolnili kilku zakładników, a wszystkich Żydów i Izraelczyków uwięzili w terminalu na lotnisku. Kiedy stało się jasne, że porywaczy wspiera Idi Amin, ugandyjski polityk i dowódca sił zbrojnych, izraelski rząd rozpoczął przygotowania do akcji wojskowej. Decydujący był element zaskoczenia; nikt dotąd nie przeprowadził udanej operacji o takiej skali i na taką odległość.

[opis wydawcy]

Kurt13Cidaris | 2016-10-23