Psychologia jungowska

Jung to Live By
83-7150-326-1
psychologia, Jung
Hjalmar

Celem książki jest demistyfikacja psychologii Junga i ujęcie jego dynamicznych koncepcji w klarownym, prostym języku - w taki sposób, aby siła i wolność, jakimi mogą nas obdarzyć, dotarła do wszystkich ludzi, nawet tych, którzy nie mają nic wspólnego z psychologią.

źródło opisu: nota wydawcy

Ilona | 2010-12-09
Przeczytana: 2002 rok

Książka rzeczywiście bardzo przystępna i zrozumiała dla laików, warto ją mieć na swojej półce. Dobrze się czyta i przyswaja, bo jest znakomicie zilustrowana obrazowymi przykładami. Jest to książka o psychologii człowieka, tak jak go widzi Jung i jego kontynuatorzy. Jako taka wprowadza tylko najniezbędniejsze pojęcia, pozwalające zrozumieć to, co w dorobku szwajcarskiego psychiatry pozostaje aktualne i praktycznie istotne. Prostota, obrazowość i zręczność pisarska autora, to główne zalety tej książki. To, że możemy je należycie docenić, wskazuje także na dobrą jakość tłumaczenia.

9thm | 2015-10-13
bosa_ksiezniczka | 2015-09-27