Fenomen indygo : dzieci nowych czasów

Tłumaczenie: Agnieszka Biedrzycka
Wydawnictwo: Kos
Kinder einer neuen Zeit
Hjalmar

Książka w twórczy i otwarty sposób podejmuje temat szczególnych zadań życiowych, jakie stoją przed nowymi dziećmi - dziećmi indygo. Wykonały one skok ewolucyjny w porównaniu z dziećmi normalnymi, posiadają zdolności paranormalne, a w życiu kierują się przede wszystkim intuicją. Dzieci indygo żyją zgodnie z własnymi zasadami: nie można ich do niczego zmusić ani podporządkować, nie pasują do...

Dzieci indygo żyją zgodnie z własnymi zasadami: nie można ich do niczego zmusić ani podporządkować, nie pasują do utrwalonego sposobu myślenia, a wręcz sprzeciwiają się mu (choć jest to tylko opór bierny). Ich sprzeciw przejawia się często problemami w nauce i zachowaniu w szkole. Z objawami ADHD, nadpobudliwością, dysleksją, uczuleniami na artykuły spożywcze oraz alergiami trafiają do psychiatrów i terapeutów.

Autorka wyjaśnia przyczyny i znaczenie tego niezwykłego zjawiska. Dzieli się z Czytelnikiem doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz rozwiązaniami wychowawczymi. Zachęca do zmiany myślenia i proponuje stworzenie nowych relacji pomiędzy dziećmi indygo a ich rodzicami i społeczeństwem.

[Wydawnictwo KOS, 2005]

JDM | 2015-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 marca 2015

Autorka podje wiele ciekawych i wszechstronnych informacji, jednak rzuca się w oczy brak bibliografii i przypisów, danych źródłowych na których się opiera. Przedstawione w ten sposób "dane" wyglądają raczej jak filozoficzno-ezoteryczna wiedza potoczna :/

Poza tym podaje różne specyfikacje, które mogą być pomocne w zgłębieniu tematu. Opisane cechy charakterystyczne dzieci indygo są często sprzeczne ze sobą - okej różne typy dzieci, różne cechy. Jednak potem da się odczuć brak konsekwencji, ponieważ Autora poświęca więcej uwagi na analizę tylko niektórych czynników. Być może tych częściej występującym? Nie wiem, tego nie wyjaśnia.

Poza tym w bardzo wielu miejscach powtarza to samo w innych natomiast brak rozwinięcia...

No dobra, PLUS za próbę przybliżenia Czytelnikowi zagadnienia fenomenu dzieci indygo :) I za to, że szybko się czyta :)

pachnidło | 2018-05-06
Na półkach: 2018, Przeczytane