So Far from Heaven
klasyka
Hjalmar

"Tak daleko do nieba", druga powieść Bradforda, przedstawia ucieczkę młodego teksańskiego businessmana od dotychczasowego modelu życia. Ta interesująca, zabarwiona typowym dla tego autora humorem książka jest historią miłości, a jednocześnie ostrym obrazem kontrastów społecznych w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

źródło opisu: PIW, 1979

źródło okładki: literacki24.pl

Sinuhe | 2014-08-19

Czuję w zębach pył nowomeksykańskiej ziemi, oczy łzawią od czerwonego piachu, który wdziera się wszędzie. Bóg zapomniał chyba o tej części Stanów, tam bieda aż piszczy, a posiadana przez rancherów ziemia jest trudną partnerką w zbijaniu forutny. Ale są tam tacy, którzy kochają ten pył, ten skwar, ten dziki pejzaż.

Ta powieść to przede wszytskim historia ludzi, których los związał z terenami Nowego Meksyku, którzy w tej niegościnnej części południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych starają się żyć, kochać, działać, zmieniać otaczającą ich rzeczywistość. To historia o tym, że wszędzie można "znaleźć swój kawałek podłogi" i być szczęśliwym.

aplut | 2014-06-13

"Tak daleko do nieba" jest średnią książką, zasługującą na 4 lub 5 gwiazdek, ale mimo wszystko po tylu latach od jej przeczytania dość dobrze pamiętam poszczególne postaci (choć nie z imienia) jak i całą fabułę, która była mimo wszystko nie najgorsza.

Krzysiek | 2014-05-04

Książka o tym, że wszystko jest możliwe. Wszystko może się w życiu zmienić na lepsze, nawet jeśli zaczyna sie od upadku. Choć, czym jest upadek? Czy czasem aby nie jest po prostu zachowaniem człowieczeństwa? Niezwykle pogodna historia o ludziach, uczuciach i dokonywanych wyborach. Bardzo smaczne.

Gosia | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 21 listopada 2013

Mam w domu półkę z książkami nieznanych mi autorów i lubię czasami po coś tam sięgnąć. To jedna z takich książek, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Mamy tu trochę polityki, trochę miłości, a pomiędzy sporo wiadomości o stosunkach panujących w Teksasie i Nowym Meksyku. Wiele tu narosłych przez lata pretensji Amerykanów "drugiej kategorii" o hiszpańskich korzeniach. Ale wymowa książki jest bardzo optymistyczna i zawiera sporą dawkę humoru.