Ojciec Pio. Święty czy oszust?

Tłumaczenie: Anna Flisiak-Zdziarska
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Padre Pio, l'ultimo sospetto : la verità sul frate delle stimmate
978-83-7424-469-5
religia, ojciec Pio
religia
kasia2409

Czy Ojciec Pio, uwielbiany przez miliony wiernych na całym świecie, był w rzeczywistości świętym czy oszustem? Czy świadomie przy użyciu kwasu karbolowego wywoływał rany na swoich dłoniach i stopach, by odtworzyć po raz kolejny stygmaty Jezusa? Czy posiadamy dowody i naukowe analizy, przybliżające nam naturę jego ran? Dwóch znanych włoskich dziennikarzy watykanistów prowadzi własne, rzetelne...

Dwóch znanych włoskich dziennikarzy watykanistów prowadzi własne, rzetelne śledztwo, bogate w niepublikowane dotąd dokumenty oraz mało znane zdjęcia, aby pokazać prawdziwy obraz osoby i dzieł świętego z Pietrelciny

| 2014-03-28

Naprawdę rzetelna i interesująca lektura. Z przytoczonych fragmentów rozmaitych tekstów czytelnik rzeczywiście sam z łatwością wyciąga wnioski, nieraz klepiąc się w czoło, wybuchając śmiechem czy otwierając szeroko oczy ze zdumienia. Szkoda tylko, że tematowi autohipnozy i autosugestii nie zostało poświęcone więcej miejsca, oraz że wypowiedzi naukowców na ten temat pochodzą co do jednej z XX wieku.

Agnieszka | 2015-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2015