Przełęcz śmierci

Hideaway
83-7082-673-3
koszmar, thriller
bythewoods

Hatchford Beniamin Harrison miał szczęście: powrócił z tamtego świata. Przywieziony do szpitala w stanie śmierci klinicznej, został uratowany przez znakomitego lekarza. po tym wstrząsającym przeżyciu Harrisona dręczą jednak koszmarne sny i wizje. Chwilami wydaje mu się, że patrzy na świat oczami innego, obcego człowieka - człowieka, który jest bezlitosnym mordercą. Wokół zaczynają ginąć ludzie a Harrison czuje, że straszliwy intruz zagraża także jemu samemu, żonie i niedawno adoptowanej, niepełnosprawnej córeczce...

Mieczysław | 2015-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2015

Kolejna doskonała książka Koontza. Dwóch bohaterów o całkowicie przeciwnej psychice - typowa walka dobra ze złem, ale nie tylko. Doskonale się czyta, wciąga czytelnika całkowicie. Na minus - mało pomysłowe i z grubsza przewidywalne zakończenie.

Aguares | 2015-01-14

Ciekawa książka opisująca kontrastujących do siebie mężczyzn, którzy w jakiś sposób są ze sobą złączeni. Choć powieść w pewnych momentach nudzi, potrafi również spowodować, ze nie odejdziemy od niej przez parę rozdziałów. Mi osobiście podobały się najbardziej momenty z Vassago i opis jego myśli oraz poczynań.

Ania | 2013-12-27
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Syn lekarza specjalizującego się w reanimacji - seryjnym mordercą.
Powrót ze świata umarłych z niezwykłą zdolnością - widzenie tego co Vassago. Hatch jest przerażony, boi się o swoją rodzinę. Więc kiedy Vassago zagraża jego żonie i córce rusza im na pomoc.

Akcja, ciekawa fabuła i tajemnice - kim jest Vassago, dlaczego morduje.

Koontz trzyma poziom:)

shaameerka | 2015-02-01

Najlepsza książka jaką do tej pory czytałam!!! Szczegółowo opisane psychopatyczne myśli/urojenia młodego człowieka, dzięki czemu czytelnik może zrozumieć postępowanie złego bohatera oraz wniknąć w Jego chory umysł. Nie brak krwawych akcentów, zaskakujących zwrotów akcji. Książkę czytałam już kilka razy i wciąż wywołuje u mnie takie same dreszcze emocji.

cavaliero | 2013-10-17
Przeczytana: 17 października 2013

Dobry, klasyczny Koontz, znów więź telepatyczna złego bohatera i dobrego(patrz Złe miejsce). Rewelacyjna postać Reginy (można się uśmiać, scena w sierocińcu genialna). W moim odczuciu ocenę obniża standardowe zakończenie, poza tym ok.

lex | 2013-03-17
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz

To kolejna moja ulubiona książka tego pisarza. I tu znowu utożsamiałem się z głównym bohaterem (pewnie dlatego ulubiona ;) ). Za malo teraz pamiętam, by dokładniej opisać, ale książka świetna.

AGNIESZKA | 2011-09-15
Na półkach: Przeczytane, Koontz
Przeczytana: wrzesień 2011

Dobra książka. Lecz nie zachwyca.
Trochę moim zdaniem napisana po macoszemu.

AlexDelaware | 2012-09-26

Jeden z lepszych Koontzów :)

| 2013-05-25

Bardo dobra książka, nie najlepsza, ale wciąż bardzo dobra. Bardzo podobają mi się wyraźnie wykreowane charaktery bohaterów, przez co łatwiej jest utożsamić się z którymś z nich. Ja np. podzielam część poglądów Czarnego Charakteru, może nie tak radykalnie, ale ogólnie parę mądrych stwierdzeń na temat życia, społeczeństwa itp. w tej książce padło. Muszę niestety jednak zarzucić "Przełęczy...", że mimo miłemu mi mrocznemu nastrojowi, czasami była dość nużąca i co prawda oczy wędrowały po akapitach, ale ich treść gdzieś umykała, przez co czasami miałem problem ze nadążaniem za fabułą. Sama historia jest właściwie dość typowa, jednak jak to książki pana Deana mają w zwyczaju, trzyma w napięciu. Mimo niewielkich zarzutów wciąż zdecydowanie ją polecam!

dareckin | 2013-07-07

Film "nasienie diabla"