Hiszpania a Trzecia Rzesza

Franco and the Axis Stigma
Franco, Hiszpania, Wojna, Światowa, Hitler
historia
Pistacia

Książka uzupełnia wiedzę na temat okresu II wojny światowej i roli, jaką odegrała w tym czasie Hiszpania pod rządami generała Franco. Rozpoczynając od sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej, w jakiej znalazł się kraj tuż po zakończeniu wojny domowej z lat 1936-1939, autor szczegółowo analizuje relacje frankistowskich władz ze wszystkimi stronami konfliktu, który potem wybuchł. Były one tak dalece skomplikowane, opierały się na tajnych porozumieniach, bądź pozornie powierzchownych gestach, że zrodziły od czasu zakończenia wojny najróżniejsze interpretacje, ukazujące generała Franco.

[opis wydawcy]

Adam Stecyk | 2017-04-21