Bezimienni. Z dziejów wywiadu Armii Krajowej

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych
832020478X
historia
piotrex

O Armii Krajowej pisano wiele. Ukazywały się studia, wspomnienia dowódców i żołnierzy, monografie poświęcone poszczególnym służbom Armii Krajowej czy określonym akcjom. Wszystkie te prace w jakimś stopniu wypełniają dotkliwą lukę w naszej najnowszej historii. Niniejsza książka stawia sobie za cel zapisanie jeszcze jednej białej karty w tych dziejach; jest próbą popularnego ujęcia historii wywiadu Armii Krajowej. W zmaganiach wojennych wywiad pełni jedną z najbardziej doniosłych funkcji decydujących o zwycięstwie. II wojna światowa wykazała, że współczesny teatr działań wojennych nie może się obejść bez sprawnej służby wywiadowczej.

zidam | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Historia