Królowie elekcyjni leksykon historii i kultury polskiej

Seria: Leksykon historii i kultury polskiej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Książka zawiera opowieści biograficzne o władcach elekcyjnych Rzeczypospolitej Obojga Narodów: Henryka Walezego, Stefana Batorego, Zygmunta III, Władysława IV i Jan Kazimierza Wazów, Michała Korybuta Wiśniowieckiego, Jana III Sobieskiego, Augusta II i Augusta III Wettynów, Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Królowie elekcyjni Leksykon biograficzny to książka napisana na podstawie najnowszych badań nad dziejami polskich królów elekcyjnych.

źródło okładki: skan własny

Bauero | 2015-07-22