Xingu. Rzeka wolnych Indian.

Wydawnictwo: Bernardinum
Xingu. Rzeka wolnych Indian.
literatura faktu
Barutiel

,,Xingu. Rzeka wolnych Indian.” Piotra Opaciana jest relacją z pierwszej w dziejach Amazonii wyprawy kajakowej nurtem rzeki Xingu, która płynie przez dziewicze tereny dżungli, zamieszkałe przez plemiona Indian, odważnie strzegące swojej niezależności. Brazylia jej pierwotni mieszkańcy coraz częściej przyciągają uwagę światowej opinii publicznej. Indianie głośno protestują przeciwko zamiarom...

Brazylia jej pierwotni mieszkańcy coraz częściej przyciągają uwagę światowej opinii publicznej. Indianie głośno protestują przeciwko zamiarom budowy zapór wodnych w dorzeczu Amazonki. Wyprawa ,,Xingu 2008” działa właśnie na tych terenach. Jej uczestnicy, wyposażeni we wszystkie wymagane dokumenty – zwodzeni przez rządową administrację, uwięzieni przez nieufnych Indian – stali się ofiarami tego trudnego dialogu między obiema stronami.

Dzięki zdobytym podczas wyprawy doświadczeniom i szerokiej wiedzy na temat historii amazońskich Indian powstała pasjonująca książka, która stanowi najbardziej aktualne źródło informacji na temat dzisiejszej rzeczywistości Indian Amazonii.

PannaM | 2014-12-20
Przeczytana: 29 marca 2012

Ksiazka ta dawala mi wielkie nadzieje na przygode oraz na akcje w amazonii. Troche zaintrygowala mnie okladka ktora juz wplynela na wyobraznie. Ale niestety troche bylo to negatywne zaskocznie.
Opacian napisal lekka ksiazke o swoim splywie po Xingu, ale jak dla mnie troche monotonna aczkolwiek polecam tym ktorzy facynuja sie A.Poludniowa!

Grimgor | 2010-10-29
Na półkach: Teraz czytam