Drugie 48 stron

Wydawnictwo: Mandragora
83-89036-33-9
48 stron, adler, komiks
komiksy

Górsky i Butch znowu tropią sens... a może bezsens... a może nonsens... hmmm... Górsky i Butch na drugich 48 stronach! Odkurzcie nocniki! Na pewno się przydadzą! Co można napisać o tym komiksie? Komiksie, który nie ma sensu? Do jakiego innego komiksu się odnieść? Cóż... tu właśnie tkwi problem. Nie ma takiego komiksu. Drugie 48 stron to dzieło wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Paweł "Nurek"...

Paweł "Nurek" Nurzyński

Drugie 48 stron to brawurowy pastisz amerykańskiego kina akcji.

Tygodnik WPROST

źródło opisu: okładka

Wkp | 2014-03-07
Przeczytana: 06 marca 2014

Górsky i Butch powracają! Zostali wprawdzie zwolnieni po nieudanej akcji odnalezienia sensu komiksu, ale los (a może twórcy komiksu) chce by wrócili i znów zmierzyli się z tym niemożliwym zadaniem. Po raz kolejny dostają więc 48 stron, ale tym razem także i pomocnika. Ale czy pomimo jego pomocy i ich prób, uda się odnaleźć sens albumu?

Kolejna parodia filmów, komiksów, gier, popkultury... Słabsza niż tom pierwszy, głownie za sprawą powtórkowości, ale nadal bawiąca do łez. Szczególnie sceny z sekcją zwłok (uratowanie nogi, określanie wieku po wyglądzie wątroby - oba przypadki to perełki). Parodi też jest tutaj od cho...roby i jeszcze trochę. Mamy i Funky'ego Kovala i Zabójczą broń 2 i nawet Sin City, Władcę pierścieni i Ghost in the Shell (czy jak kto woli Goats in the Well).

I oczywiście masę zupełnie nieuzasadnionej golizny z porcją ukochanych przez autorów lesbijskich scen.

Typowy więc to komiks dla facetów, o facetach i przez facetów zrobiony. Na szczęście, choć brak mu...

ChiHeng | 2016-04-16
Kalayit | 2015-10-12