Lanfeust z Troy: Kość Magohamotha

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter
Cykl: Lanfeust z Troy (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lanfeust de Troy: L'ivoire du Magohamoth
Lanfeust, Arleston, Tarquin, komiks
komiksy

Troy to fascynujący świat, gdzie magia wkracza w codzienne życie mieszkańców. Każdy z nich posiada magiczną zdolność - małą lub dużą, mniej lub bardziej przydatną. Jedni potrafią zamieniać wodę w lód, inni zaś wywoływać pragnienie. Lanfeust posiada dar topienia wzrokiem metalu, dlatego w rodzinnym miasteczku został uczniem kowala. Pewnego dnia otrzymuje do naprawy miecz z rękojęścią zrobioną...

Pewnego dnia otrzymuje do naprawy miecz z rękojęścią zrobioną z kości Magohamotha, mitycznego zwierzęcia, które uważane było za źródło magii świata Troy. Okazuje się, że kiedy Lanfeust trzyma w ręku miecz, zostaje obdarzony Mocą Absolutną, czyli wszystkimi magicznymi właściwościami mieszkańców krainy.

źródło opisu: [Egmont, 2001]

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/

Kasiag | 2013-12-29

Co tu dużo mówić. Uwielbiam Lanfeusta i świat Troy :) Polecam każdemu, dla odstresowania, wybuchy śmiechu gwarantowane :)

kendo777 | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy