Atlantyda Zaginiony kontynent

Atlantis. The Lost Continent
8388922033
chaos, magia, okultyzm, Atlantyda, fantasy
foexfoe

Czym jest magia seksualna i jaki ma ona związek z Atlantydą? Jeśli nie wiecie, a jesteście ciekawi, sięgnijcie po tę powieść. Opowieści o Atlantydzie od dwóch i pół tysiącleci rozpalają wyobraźnię poszukiwaczy cudownych krain, które kuszą perspektywami wielkiego powrotu do nowego, lepszego świata; krain, gdzie nic nie jest prawdziwe, ale wszystko jest możliwe. Wprawiają wyobraźnię w drżenie,...

Opowieści o Atlantydzie od dwóch i pół tysiącleci rozpalają wyobraźnię poszukiwaczy cudownych krain, które kuszą perspektywami wielkiego powrotu do nowego, lepszego świata; krain, gdzie nic nie jest prawdziwe, ale wszystko jest możliwe. Wprawiają wyobraźnię w drżenie, sprawiając jej rozkosz snami o dawnej potędze, a jednocześnie sprowadzając nienasycenie związane z przeświadczeniem, że doskonałe jest tylko to, co nie istnieje. Wśród nich powieść "Atlantyda. Zaginiony kontynent" zajmuje miejsce szczególne, już choćby z tej racji, że napisał ją jeden z najwybitniejszych przedstawicieli zachodniej tradycji ezoterycznej. Książka ta, uważana za jedno z najbardziej tajemniczych dzieł Crowleya, opisuje kastowe społeczeństwo przeszłości (a może raczej przyszłości?) zajmujące się produkcją dziwacznej substancji o nazwie Zro, posiadającej cudowną moc przekształcania materii żywej i nieożywionej. W opisie tym Crowley zawiera swoją wizję społeczności magicznej skupionej na pracy alchemicznej z energią seksualną traktowaną jako moc stwarzania światów.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/

janekV | 2012-11-22

Książka cieszy się większym splendorem niż na to zasługuję. Jako dzieło Crowleya wyniesiona na piedestał znakomitości, w gruncie rzeczy napisana strasznie chaotycznie. Trzeba jednak oddać pokłon drogiemu Aleisterowi, bo nie jest znowu najgorsza no i pierwsza jaką opublikował z tego co mi wiadomo.

rozbojniczka | 2016-08-14

haha, wstęp Okulturki częściowo jak z "Gospody pod królową..." Anatola France'a, chociaż zaczyna się bardzo ładnie..

Nieboskłon_w_odbycie | 2018-04-19
Marek Nowowiejski | 2018-01-22