8320323053
bracia, kosmita, przygoda

Szymon i Piotr prowadzą braterską sprzeczkę o to, czy Księżyc może mieć małe Księżycki, podczas gdy dwójka Daleków przymusowo ląduje na Ziemi wskutek awarii kosmicznego statku. Kosmici boją się ziemskich warunków, w szczególności olbrzymich rozmiarów tutejszych istot oraz dziwnych pojazdów w rodzaju tego, na którym jeździ emerytowany drwal Michał Zajko. Dalekowie zaprzyjaźniają się z braćmi, chociaż mają świadomość, że gdzieś w tle egzystuje tajemnicza osoba zwana Mamą. Pośród wielu problemów związanych z tą sytuacją dominuje podstawowe pytanie: czy Dalekom uda się wrócić do swojego świata?

źródło opisu: www.literatura.net.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Izabela Szady | 2014-01-11
Przeczytana: 1992 rok

Lubię czytać różne książki i tu mamy perełkę jeśli chodzi o science fiction. Ale również jest to książka pełna ciekawych przygód. Oderwanie od codziennych problemów. Dla mnie również interpretacja tego, że inni ludzie mają inne problemy.

Sienna | 2018-02-15
inshallah | 2016-01-31