Rok w Poziomce

Cykl: Rok w Poziomce (tom 1) | Seria: Owocowa Seria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Izabela

Inne wydania

Historia Ewy – trzydziestokilkuletniej kobiety po przejściach, która postanawia spełnić wreszcie swoje marzenie i zamieszkać w ukochanym domu. Ale jak wszystko w życiu to marzenie ma również swoją cenę: Ewa, chcąc zarobić na kupno wymarzonego domku pod lasem podejmuje pracę w wydawnictwie przyjaciela (skądinąd bardzo atrakcyjnego) i ma za zadanie znaleźć prawdziwy bestseller… I tu zaczynają...

I tu zaczynają się przygody…

Urzekająca historia ludzi, do których szczęście przyszło wtedy, gdy już przestawali w nie wierzyć. Sympatyczni bohaterowie, którzy przekonali się, że podarowane dobro – powraca podwójnie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Kasiek m | 2011-10-12
Na półkach: Akcja 52, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 października 2011

Zapewne za tą recenzję dostanę po głowie, bo widziałam, że w blogowym świecie jest wiele fanek p. Michalak. Sama autorka również w tej książce rozprawia się bezlitośnie z negatywnymi recenzjami w internetowym świecie. Nie chce mi się cytować dokładnie, ale niech tam, będę niespełnioną grafomanką, która czerpie złośliwą radość z pognębiania autorów, jedynej słusznej literatury. Gwoli wyjaśnienia, dopowiem, że nie jestem sfrustrowaną autorką, albowiem, nie licząc skromnego dorobku naukowych publikacji nie mierzyłam się z twórczością, ani tffurczością też.
Autorka rozpływała się nad tą książką w tylu miejscach, że się skusiłam. Okładka jest klimatyczna, taka aktualna, jesień i domek. Domek do którego tęsknię przez 8 godzin pracy dziennie. Oczekiwałam ciepłej, optymistycznej książki, dostałam wypociny z frazami typu Coelho i jego, alchemiczne „Jeśli czegoś gorąco pragniesz”. Już wiem jedno, nie lubię tego typu literatury, pamiętam, że „Poczekajka” mnie tak zirytowała, że nie byłam w...

onika | 2015-02-17
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: luty 2015

„Rok w Poziomce” – moje podejście numer 2 do twórczości pani Michalak. I mogę powiedzieć, że zakończyło się pełnym sukcesem – książka przeczytana, cukrzycy nie dostałam i nie przytyłam nawet grama od tych słodkości. Ba, nawet pojęłam, dlaczego autorka ta zbiera aż tyle pozytywnych opinii i ma takie wierne grono fanek. Nie to, żebym sama na to wpadła – życie mnie zmusiło. Otóż smutne rzeczy zdarzyły się drogim mi osobom i ostatki sił zużywałam na to, żeby zatrzymać produkcję łez. „Rok w Poziomce” skutecznie skupił moją uwagę na swojej treści, a absurdalność niektórych rozwiązań fabularnych zmusiła do uśmiechu. Jednak nachalny optymizm tej powieści może być przydatny. I myślę, że głęboka potrzeba takiego przerysowanego kompresu na duszę jest źródłem sukcesu pisarki.

Rozbawił mnie sposób w jaki pani Michalak zafundowała sama sobie rekompensatę za nieprzychylne recenzje. Której z nas nigdy się nie zdarzyło powiedzieć do przyjaciółki, że ktoś jest niespełniony w jakiejś dziedzinie...

basik | 2016-08-29

Pani Michalak podbiła moje serce serią kwiatową.
Ale "Rok w poziomce" jest całkiem inny . To zabawna,a zarazem wzruszająca i pełna humoru powieść o perypetiach kobiety, która chce spełnić swoje marzenia o małym domku i miłości.
Co z tego że o małym domku już było.
Co z tego, że trochę nierealne jest założenie wydawnictwa ot tak sobie i do tego od razu sukces wydawniczy.
Co z tego, że sama autorka występuje w tej powieści jako Ta Michalak i jest "dobrą wróżką" dla bohaterki.
Ważne jest przesłanie tej książki.Pomoc dla chorych na białaczkę, pomoc w znajdywaniu dawców szpiku.
Musze przyznać, że często chichrałam się pod nosem, czytając o postępowaniu trochę zwariowanej Ewy czy wybrykach jej szczeniaków i kota.
A zaraz potem potrzeba była chusteczka, bo wzruszałam się np. jej samotną Wigilią czy też walką z choroba jej przyjaciółki.
Bardzo podobała mi się ta książka, bo mimo lekkiej i zabawnej fabuły, porusza też sprawy poważne i po prostu trafia prosto w serce.

Dia | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Rok w Poziomce, książka trochę podobna jest do Poczekajki i do serii z kokardką. Największym marzeniem i punktem wyjścia do dalszego życia staje się dla głównych bohaterek zawsze dom. Później dwóch mężczyzn , z których jeden staje się tym wybranym a to wszystko w towarzystwie zwierząt, rodzinnych nieszczęść i perypetii i wśród grona barwnych przyjaciół. Mimo iż zauważam wiele cech wspólnych różnych powieści Katarzyny Michalak i tak wciąż sięgam po jej nowe książki. Bo jest warto przeczytać coś co pisze niepoprawna optymistka. Jakby fabuła się nie skomplikowała i tak wiemy, że to kwestia czasu i... wszystko się poukłada.

Zaskoczył mnie kawałek , z którym Katarzyna Michalak stała się własnym adwokatem i zredukowała swój dyskomfort wywołany negatywnymi opiniami na temat jej książek. Oczywiście wplotła to w fabułę. Gdzie krytykowana jest wydana przez bohaterkę książka, jako literatura dla gospodyń(to sformułowanie powtarza się kilka razy więc chyba zabolało autorkę) Od razu...

Katherina87 | 2014-10-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Owocowa seria.
Przekonaj się, że marzenia się spełniają. Zawsze- jeśli w to wierzysz.

Ewa ma trzydzieści dwa lata, trudne doświadczenia za sobą i… głowę pełną marzeń. Pragnie spokojnego życia w ukochanym białym domku na wsi, dziecka i oczywiście miłości…
Ale jak wszystko w życiu marzenia mają również swoją cenę: Ewa, chcąc zarobić na kupno wymarzonego domku pod lasem, rozpoczyna pracę w wydawnictwie przyjaciela (w którym- tajemnica!- skrycie się podkochuje) i ma za zadanie wypromować prawdziwy bestseller…
I tu zaczynają się przygody. Jak wiadomo marzenia mają to do siebie, że lubią się spełniać, więc Ewa kupuje wymarzony biały domek w Poziomce, poznaje faceta, który zostaje jej mężem oraz rodzi córeczkę.
Urzekająca historia ludzi, do których szczęście przyszło wtedy, gdy już przestawali w nie wierzyć. Poznaj Ewę, Andrzeja, Karolinę i ich bliskich, którzy przekonali się, że podarowane dobro- powraca podwójnie.

Rok w Poziomce to książka o zwyczajnym codziennym życiu,...

lacerta | 2015-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Ponownie sięgnęłam po książkę Katarzyny Michalak, która znów pokazała swoją zadziwiającą zdolność do tworzenia niezmiernie odpychających i drażniących bohaterek. To mnie już nawet nie dziwi.
Dziwi mnie natomiast niesamowicie, że wciąż wracam do jej twórczości. Zagadka ponownie szybko się rozwiązała - to ten niepozorny biały domek z kominkiem, którego strasznie bohaterce zazdrościłam tak mnie przyciągnął. To właśnie Poziomka i Witold zapewniły mi miłe chwile z książką. Dalej nie było już tak dobrze.

Irytujący bohaterowie, którzy są na porządku dziennym i do tego wielowątkowa i mało przekonująca fabuła. Autorka tworzy tak nieprawdopodobne zbiegi okoliczności i tworzy ich tak wiele w tak krótkiej książce, że gdyby na ostatnich kartkach powieści wyskoczył królik z kapelusza wcale nie byłabym zdziwiona.
Nie spodobało mi się również nagłe i zupełnie zbędne pojawienie się autorki na kartkach książki, która niespodziewanie zjawia się by wręczyć Ewie swoją "Poczekajkę". Nie...

korcia | 2013-10-24
Przeczytana: 22 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Modne stały się ostatnio książki o kobietach, które w poszukiwaniu swojego szczęścia wyjeżdżają za miasto, kupują domek na wsi i ta jedna decyzja zmienia zupełnie ich życie. Bohaterka "Roku w Poziomce" też ma marzenie i jest nim "mały biały dom, otoczony wiekowymi sosnami, po którego ścianach pnie się dzikie wino".

Domek z jej wspomnień, domek z jej marzeń jest do kupienia. Jednak czy takiej życiowej sierocie jak ona, uda się zdobyć pieniądze na jego zakup? Nie ma pracy, nie ma kapitału, więc jak zrealizować to marzenie? Chce wziąć kredyt, ale nie ma wkładu własnego.

Niestety przyjaciele też nie za bardzo chcą jej pomóc. W końcu jednak jeden z nich – Andrzej - obiecuje jej dać piętnaście tysięcy na wkład własny, jeśli ta zdecyduje się założyć i poprowadzić jego wydawnictwo. Jeżeli uda jej się sprzedać z zyskiem pierwszą książkę, to będą kwita. Zdesperowana Ewa nie ma innego wyjścia, więc zgadza się na tę propozycję, chociaż nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu wydawnictwa.

Ewa...

Sabinka | 2010-11-15
Na półkach: Ulubione, 2010, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2010

Dane mi było ją pochłonąć troszkę wcześniej :o) Muszę przyznać ,że książka jest przepiękna.

Sama okładka jest taka,że ma się ją chęć sięgnąć i dokładniej pooglądać , poprzytulać :o) Kolorystyka piękna i jesienna , ale sama książka jest na każdy dzień roku, na każdą porę roku jak i każdy rok.

„Rok w Poziomce” to pierwsza powieść, która wywołała u mnie tyle samo wzruszeń, co i radości, lecz dała mi przede wszystkim wiele do przemyślenia. To że skończyłam książkę nie znaczy, że zostanie odłożona i za chwilkę nie będę o niej pamiętała. Wiele książek czytam z zapartym tchem, ale odłożone na półkę zostają zapomniane, oczywiście są małe wyjątki i właśnie ta książka do nich należy. Nie da się jej tak po prostu odłożyć i zapomnieć. Wywołuje zbyt dużo emocji.

Książkę czyta się niezwykle lekko, a jednocześnie ciężko się od niej oderwać. Autorka rzuca na nas urok i przenosi nas do świata Ewy. Czytając miałam wrażenie, że jestem tam, w Poziomce, pośród lasów, nad rzeczką, koło mnie...

Anna-mojeksiążki | 2011-08-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: sierpień 2011

Książka tak mnie porwała, że nie mogłam jej odłożyć - pośmiałam się, popłakałam ... i skończyłam. Przepiękna opowieść, ciepła i wzruszająca ! Porusza trudne tematy ( choroba nowotworowa), codzienne kłopoty i troski, ale również radość, siłę miłości i przyjaźni. Bardzo podobał mi się wpleciony wątek autorki jako wróżki, który pojawiał się i ukierunkowywał dalsze losy bohaterów.

Rok w Poziomce to historia każdego z nas - można znaleźć fragmenty pasujące do sytuacji w życiu, które każdego z nas spotykają. Polubiłam Ewę, Andrzeja, Karolinę i Witolda... i samą autorkę. Po skończeniu "Roku w Poziomce" rzuciłam się na kolejną książkę pani Michalak, którą miałam na półce "Zmyślona"... i przeczytałam do połowy. Nie ważne, że to trzecia książka z serii Poczekajka - najwyżej przeczytam od końca! Teraz muszę zdobyć pozostałe książki Kasi Michalak i postawić na mojej półce - na pewno do nich wrócę !!!!

Ania | 2013-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 lipca 2013

Kilka razy piszę już tą opinie, i nie mogę sklecić chociaż jednego zdania, ciągle siedzi mi w głowie historia Ewy i jej wspaniała fantazja, tak ją polubiłam.
Wspaniała historia o poszukiwaniu swojego wymarzonego domu jak i rodziny, dużo przygód, zaskakujących i tym bardziej wzruszających momentów, lekka i wciągająca. Gorąco polecam!

Zrecenzuj "Mistrza" i wygraj pobyt w SPA

Z okazji premiery najnowszej powieści Katarzyny Michalak „Mistrz” wydawca we współpracy z hotelem Bryza Resort & Spa w Juracie przygotował wSPAniały konkurs na recenzję książki.

Każdy ma swoją Nadzieję. KONKURS!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym wokół najnowszej książki Katarzyny Michalak, autorki powieści uwielbianych przez polskie czytelniczki. Gdzie jest Twoja Nadzieja?