8374320397

Kto przywiózł do Wrocławia czarną epidemię? Dlaczego rozstrzelano zwierzęta w zoo? Po co dwaj studenci wdrapali się na szczyt iglicy? Jak powstał hymn wrocławskich tramwajarzy? Czy można przelecieć samolotem pod mostem Grunwaldzkim? Dlaczego Stasi zatrzymała znanego wrocławskiego jubilera? Kto ukrywał 80 milionów 'Solidarności'? Jak urodziła się Pomarańczowa Alternatywa? Dlaczego kamienna balustrada runęła na tłum na wzgórzu Partyzantów? Jak doszło do największego pożaru w powojennym Wrocławiu? Tymi historiami emocjonowali się kiedyś wrocławianie. Opowiadano o nich w rodzinach, słyszano od znajomych. Z upływem czasu opowieści były coraz bardziej porwane, niepełne. Postanowiliśmy dociec prawdy. Mozolne odszukiwanie bohaterów, anegdot, ilustracji, świadków wydarzeń. Tak powstały Akta W, nad którymi pracowali dziennikarze 'Gazety Wyborczej' Wanda Dybalska, Marian Maciejewski, Aneta Augustyn i redaktor Cezary Marszewski, pomysłodawca cyklu.

doris | 2012-08-10

Krótkie historie, którymi niegdyś żył Wrocław - historie, których jeszcze się nie poznało, albo o których niewiele się wiedziało. Napisane w formie reportaży, wzbogacone o prologi i czarno-białe zdjęcia.

Ofelia | 2016-06-19
Simon | 2015-10-27