Od matriarchatu do feminizmu

Wydawnictwo: Brama
83-85990-06-2
feminizm, kobieta
popularnonaukowa

Feminizm nie jest ruchem płciowym, lecz raczej świadomościowym, bo męskość i kobiecość to wielkości tyleż płciowe co ideologiczne i symboliczne. Książka ujmuje temat bardzo ogólnie, dając zaledwie zarys problematyki. Dotyczy ona historii kobiet i myśli feministycznej, sytuacji kobiet w świecie współczesnym, miejsca, jakie wyznaczają kobietom najpopularniejsze religie i ideologie, a także głównych nurtów i obszarów zainteresowań współczesnego feminizmu.

Apfelbaum | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Trochę jak bryk o historii kobiet i feminizmie, ale mało wiarygodny, bo znalazłem w nim błędy i pisany językiem dość stronniczym i jednostronnym.

Klara | 2016-11-07
monia | 2015-11-06