Tytus Romek i A'Tomek. Księga XIII. Wyprawa na Wyspy Nonsensu

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 13)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy
Natalia

Prof. T.Alent nakłania chłopców do zbadania nieznanych Wysp Nonsensu, zamieszkanych przez dziwne ludy.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-07-08

Genialny, nonsensowny odcinek przygód Tytusa. W humorystycznej formie pokazane jest tu do czego prowadzi "przesadzanie" w jakiejś dziedzinie. Zarówno w dobrej jak i w złej. Kij ma dwa końce - lub inaczej mówiąc mile złego początki. Akcja jest szybka, bohaterowie przeskakują z jednej wyspy na drugą, coraz bardziej absurdalniejszą (moje ulubione to wyspa z robotami i palaczami tytoniu).
Generalnie - świetnie pomyślany komiks, śmieszny a zarazem uczący czegoś. Ma tylko jedną wadę - za szybko się kończy. Chciałoby się po przeczytaniu poznać jeszcze kilka innych "wysp nonsensu". I jak dla mnie jest to ostatni z komiksów, który warto mieć w kolekcji. Z następnymi przygodami Tytusa to już jest różnie.

Degamisz | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Papcio Chmiel z tomu na tom stara się przeskoczyć sam siebie - zarówno pomysłem jak i wykonaniem. Pomysł tym razem był rewelacyjny, wykonanie już mniej, ale jak się przedtem stworzyło takie perełki jak "Ochrona zabytków" czy "Operacja Bieszczady" to ma się poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko.

Niemniej jednak polecam, Papcio nieodmiennie bawi się - a przy okazji mnie - językiem. Jego gry słówek są mistrzowskie.

Wkp | 2015-02-15

Tytus, Romek i A’Tomek tym razem na zlecenie Profesora T’Alenta, wyruszają na zbadanie archipelagu wysp Nonsensu. Z każdą kolejną wyspą, trafiają do coraz to dziwniejszych ludów, próbując odnaleźć się pośród autochtonów…

13 księga to księga najbardziej absurdalna ze wszystkich. Najwięcej tu także satyry, niestety, jest to zrazem jedna ze słabszych ksiąg przygód dzielnego tria. Choć nadal trzeba przyznać, dostarcza mnóstwa zabawy. Poza tym jako jedyna doczekała się bezpośredniej kontynuacji, kiedy to T, R i A wracają w XX części swych przygód na wyspy Nonsensu.

Polecam, bo nie znać takiej klasyki to wstyd.

Ledarg1916 | 2016-04-24

Bardzo lubię tę księgę, uważam, że Papcio miał na nią pomysł i dobrze go przedstawił. Nasza trójca spotyka naprawdę ciekawe postaci na swej drodze, co pozwala nam cieszyć się ich przygodami. Polecam ten komiks, choć już stary jestem i pewnie mi nie wypada:-)

BetiFiore | 2014-05-20
Przeczytana: 19 maja 2014

Pamiętam ten tom bardzo dobrze z moich szkolnych lat :)

Krzysio | 2011-02-06
Przeczytana: 1999 rok

W komiksach o Tytusie, Romku i Atomku zaczytywałem się w podstawówce jak głupi. Ktoś powie że to nabijanie ilości przeczytanych książek...nie mogę się nie zgodzić bo komiks jest jakby "mniejszy". Jakby nie patrzeć w bazie jest więc dodaje do przeczytanych.
Świetna pozycja, papcio chmiel rulezzz;) polecam!

Maeve | 2012-09-29

Nie dodaję wszystkich Tytusów bo wiadomo, że "no one does simply read one Tytus" :P Wyspy nonsensu to jedna z moich ulubionych części.

vexlubo | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Jeden z najulubieńszych z cyklu.
A z perspektywy czasu te wyspy wcale nie takie nonsesowne - niestety a czasem i stety

supermariobros | 2013-11-04

Kompletny nonsens...

Mamerkus | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Ocena, jaką chciałbym wystawić "Wyspom Nonsensu" nie mieści się w skali, tu powinna być opcja dla 20/10. Księga XIII to majstersztyk, brak mi słów na opisanie tego, jak genialny jest to komiks. Każda kolejna wyspa Nonsensu bardziej wymiata niż poprzednia, Papcio Chmiel tworzy tutaj nowe szczyty inwencji twórczej.

Kultowe momenty - wyspa biurokratyczna (wiecznie aktualne, w końcu to Polska w pigułce), wyspa robotów, wystawa psów, wyspa hecoludków, kynorin, kąpiel w żelatynie, wykonywanie wyroku na Tytusie, wyspa sportowców, szachy!, nikotyńska republika tabacka, szkoła palenia!!!, wyspa samochodowa.

Kultowe teksty - "jestem nad Tadeuszem", "o rety! Co ja widzę? Lody pistacjowe!", "w porządku. 150 kg załączników. Ważąc rozważam ważność", "to nam pomoże podnieść biurokrację na wyższy poziom", "przechodzicie przez jezdnię bez pisemnego zezwolenia", "nic tak nie cieszy jak ładny, duży kwit", "nie daruję takiej obelgi! Koledzy o napięciu od 7 do 220 wolt, na pomoc!", "cha,...