Tamten okrutny wiek: Nowa historia XX wieku 1914-1990

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacje XX wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Colori
83-89344-03-3
Historia
historia

Przekrój historii minionego wieku, oparty na wcześniej wydanej książce "Ten okrutny wiek", rozszerzony i wzbogacony o materiały zdobyte przez autora w otwierających się w ostatnich latach archiwach rosyjskich i zachodnich.

źródło okładki: http://www.dobraksiazka.pl/k,ole_57015,Tamten-okru...»

StaszekPorazka | 2015-08-13
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Gdybym miał wskazać autora, który wpłynął na moje życie, bez wątpienia byłby to Bogusław Wołoszański. Mając lat kilka i jeszcze nie całkiem wszystko rozumiejąc, jak zaczarowany patrzyłem w telewizor na jego "Sensacje XX wieku" i "Encyklopedię II wojny światowej". Przed moimi oczami sunęły kolumny niemieckich i radzieckich czołgów, a niepowtarzalny styl narracji autora z wolna infekował mój młody umysł historią. Czas na książki przyszedł znacznie później, ale i tak nie miało to już znaczenia, bo filmy zrobiły swoje. Historia została ze mną na dobre. "Tamten okrutny wiek" to swego rodzaju kompilacja najciekawszych audycji Bogusława Wołoszańskiego i podsumowanie jego największych dokonań. Wszelkie dalsze rekomendacje są w tej sytuacji zbędne.

Bartosz | 2013-07-21
Przeczytana: grudzień 2012

Książka Bogusława Wołoszańskiego pt.: "Tamten okrutny wiek" to tytuł bardzo ciekawy i interesujący. Sądzę, że powinien on być prawdziwą gratką dla pasjonatów historii oraz dla tych, którzy chcą się dowiedzieć o wielu rzeczach, o których nie dowiedzieliby się z podręczników. W tym utworze odnajdziemy bardzo dużo intrygujących informacji, np. o zabójstwie Kennedy' ego, zbrodniarzach hitlerowskich lub wojnie w Hiszpanii przed drugą wojną światową. Warto przeczytać. Polecam!

tom5210 | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Kawał solidnej, znanej i lubianej jakości Bogusława Wołoszańskiego. Myślę, że ci, którzy liczyli na rozbudowaną wersję poprzedniej jego książki tego cyklu się nie zawiedli. Mamy tu kilkadziesiąt ciekawie opowiedzianych historii, z charakterystyczną dla autora niedopowiedzianą wersją zakończenia. Dużo zagadek i różnego rodzaju pytań bez odpowiedzi pozwala spojrzeć na te historie z zupełnie innej, nieznanej strony. Podziwiam Wołoszańskiego za to, że z wielu często nudnych historii potrafi wyciągnąć to coś co z pewnością zainteresuje czytelnika. Polecam dla fanów autora ale i nie tylko dla nich.

Colette | 2014-09-03
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Super książka, kopalnia wiedzy o najważniejszych wydarzeniach minionego stulecia, polecam serdecznie wszystkich miłośnikom zwłaszcza II wojny światowej.

Alathariel | 2014-11-05

Szkoda, że nie ma półki "Porzucone" - idealnie by tam pasowała. "Tamten okrutny wiek" pokazuje tyle zła, tyle przemocy i nienawiści, że nie dokończyłam tej pozycji. Mimo prób podejścia nie byłam wstanie przeżyć tego co ludzi z poprzedniego wieku.

Petrus89 | 2016-10-28

Dla mnie ta pozycja jest bardzo dobra i pomocna. Przeczytałem szybko i z duża przyjemnością, choć nie jestem dużym fanem historii wojny.

dziczka | 2014-02-18

serial chyba bardziej ciekawi