Antarktyda 1947

Tłumaczenie: Paweł Krupka
Wydawnictwo: Sensacje XX Wieku
Antartida 1947
9788361232025

Na przełomie lipca i sierpnia 1945 roku niemieckie okręty podwodne zadziwiająco często pojawiają się na wodach argentyńskich. Co tam robią po upływie wielu tygodni od zakończenia drugiej wojny światowej? Skąd przybyły? Jakie były ich szlaki? Potwierdzają się najpoważniejsze obawy Stanów Zjednoczonych: Niemcy hitlerowskie utrzymały ostatni bastion wojskowy i naukowy na Antarktydzie, Bazę 211....

Potwierdzają się najpoważniejsze obawy Stanów Zjednoczonych: Niemcy hitlerowskie utrzymały ostatni bastion wojskowy i naukowy na Antarktydzie, Bazę 211. Amerykanie uruchamiają zatem operację „Highjump” w celu zniszczenia germańskiej enklawy pod pretekstem badania wytrzymałości sprzętu bojowego w niskich temperaturach. Na czele operacji stanie słynny admirał Richard E. Byrd, który, z błogosławieństwem sekretarza ds. marynarki Jamesa Forrestala, admirała Chestera Nimitza i samego prezydenta Trumana, organizuje największą w dziejach operację wojskową na biegunie południowym.
Równocześnie kapitan Patrick Malone otrzymuje tajny rozkaz zaatakowania Bazy 211 na zdobytym niemieckim okrętem podwodnym U-2193.

Pio | 2011-08-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011