Ekstremalnie wypasione rekolekcje

Wydawnictwo: M
978-83-607-2515-3
religia
inga

Potraktuj tę książkę jak zapis myśli przyjaciela, który dzieli się z tobą swoim doświadczeniem życia. Może słowa zawarte w niej dadzą ci coś do myślenia, od którego najczęściej zaczyna się zmiana życia. Ty sam musisz odkryć swoją własną drogę, ponieważ jesteś osobą wolną i nikt do niczego nie może cię zmusić. Przeczytaj, przemyśl i weź to, co ci jest najbardziej bliskie.

marcogallus | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Cóż,... książka niewątplwie mi się podobała; korzystałem z niej również trochę w moich małych wedle Karla Jaspersa sytuacjach granicznych :D Oczywiście w niej nie można znaleźć wszystkich odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jednak ukazuje ona pewien pogląd na świat. Luźny język sprawia, iż może być ona dostępna dla każdego. Pozwala również trochę się rozluźnić :), a jednocześnie kieruje w stronę dość ważnych dywagacji, oscylujących wokół problemów wiary katolickiej... Szczególnie zwróciłem uwagę na to, w jaki sposób można odbierać cierpienie, znaleźć jego sens. Sam nie zgadzam się z teorią Leibniza, który poprzez swoją teodyceę twierdził, iż Bóg stworzył świat najlepszy z możliwych. Jednak o. Rafał Szymkowiak poniekąd rozwiał mi te wątpliwości. Odnajdujemy tam informację, iż cierpienie w pewien sposób kieruje nas do "innego świata". Własnie w kontekście wymiaru SACRUM wg mnie może w pełni odnaleźć kwintesencję naszego bytu, a także w pełni go wykreować... Oczywiście słowo...

Jakub | 2012-01-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Bardzo dobra lektura duchowa. Jest napisana w prosty i młodzieżowy sposób. Uważam, że każdy może po nią spokojnie sięgnąć niezależnie od "poziomu duchowego". W książce znajdziemy rozmowę z ojcem Rafałem na tematy istotne, ważne, codzienne. Mi osobiście książka pomogła w kilku sprawach. Nie jest ona długa i dosyć lekko się czyta. Polecam oczywiście.

Lusia | 2016-04-09
Przeczytana: 2009 rok