Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały

Tłumaczenie: Marek Puszczkiewicz
Cykl: Asteriks
Wydawnictwo: Egmont Polska
Comment Obelix est tombé dans la marmite du druide quand il était petit
Asterix, Obeliks
komiksy
Marta

Pełna wdzięku, zabawna opowieść Asteriksa o tym, co przydarzyło się kilkuletniemu Obeliksowi. Wszyscy wiedzą, że Obeliks, kiedy był mały, wpadł do kociołka druida i od tamtej pory nie musi pić magicznego napoju, by mieć nadludzką siłę. Nie było jednak powszechnie wiadome, jak do tego doszło...

chrispu | 2014-01-04

Jest to coś w rodzaju "półkomiksu" - tzn. postacie są z komiksu ale tekst i ogólnie rysunki już nie. Najbardziej jest to podobne do książeczek dla dzieci.
W mojej ocenie - książka dla zagorzałych fanów Asteriksa, którzy, nie bacząc na jakość opowieści i tak kupią to do kolekcji. Co bawi w tej historii - wszyscy bohaterowie są narysowani jako dzieci a ich rodzice są prawie identyczni jak "dorośli" już bohaterowie komiksu. Mają identyczne zalety i przywary jak "maluchy". No i w końcu wyjaśnia się jak to Obelix wpadł do kociołka - jeśli kogoś to intrygowało :) Dialogów jest tu niewiele, większość to opisy sytuacji i duże rysunki na całe strony.

Violla92 | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Bardzo lubię czytać komiksy, a Asterix i Obelix towarzyszą mi od dzieciństwa (filmy rysunkowe, komiksy). Z ciekawością przeczytałam jak to było z wypadkiem Obeliksa i prawdę powiedziawszy trochę się zawiodłam, że ten album jest taki krótki. Miałam nadzieję że znajdzie się tutaj chociaż jedna przygoda młodziutkich bohaterów, ale niestety. Ogólnie polecam fanom tej niesamowitej dwójki ze względu na odkrycie tego elementu przeszłości oraz ze względu na przepiękne ilustracje Alberta Uderzo.

Herbaciarka | 2016-08-19
Przeczytana: sierpień 2016

Gdy dowiedziałam się, że wydano komiks o tym, jak Obeliks wpadł do kociołka myślałam, że to kolejna historia, którą napisali nowi twórcy, na fali rocznicowych wydań komiksu. Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy przeczytałam, że sama opowieść wraz z dwoma rysunkami powstała dawno temu, ale dopiero niedawno została wydana w Polsce.
Sam komiks przypomina formą "Dwanaście prac Asteriksa", w tym przypadku mamy jednak jedną stronę z tekstem, a drugą z rysunkiem. Wszyscy bohaterowie, no - może poza Asparanoiksem, są przedstawieni jako kilkulatki, już wtedy z wyraźnie zaznaczonymi charakterkami ;) Jedynie Obeliks nie przypomina sam siebie, bo nie lubi walczyć i często jest kozłem ofiarnym, a Asteriks musi go bronić przed kolegami. Odmienia się to wszystko oczywiście jak Obeliks wpada do kociołka, ale nie było nigdy pewne jak to właściwie się stało - nigdy, aż do teraz ;)

Cała opowieść na pewno jest gratką dla miłośników przygód Asteriksa i Obeliksa, może nie porywa na kolana, ale jest...

Sanshi | 2015-08-31

Spodziewałam się czegoś lepszego, ale i tak nie było złe ^^

paskudek | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016