Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa. Złota Księga

Anniversaire d'Asterix et Obelix : le livre d'Or
Asterix
komiksy
Marta

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu, Albert Uderzo, nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, gdyż narysowany specjalnie na okrągłą, PIĘĆDZIESIĄTĄ rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach przeciwstawiających się potędze Cezara!

chrispu | 2014-03-30

Specjalne wydanie komiksu. Jego głównym tematem jest chęć i sposób uczczenia 50 - rocznicy narysowania pierwszego komiksu z tej serii i sprawienie niespodzianki głównym bohaterom. Przez cały komiks przewijają się postacie z wcześniejszych odcinków, jest kilka zmian konwencji rysowania, sporo śmiesznych sytuacji, żartów słownych i żartobliwych rysuneczków. Słowem - nie można się nudzić. Chociaż osoby lubiące jedną, konkretną historię mogą się tu poczuć trochę zagubione. Jak dla mnie to "powiew" świeżości po poprzednim, kompletnie nieudanym komiksie z serii.

nightwing | 2017-01-14
Na półkach: 2017, Przeczytane, Komiksy