Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa. Złota Księga

Anniversaire d'Asterix et Obelix : le livre d'Or
Asterix
komiksy
Marta

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu, Albert Uderzo, nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, gdyż narysowany specjalnie na okrągłą, PIĘĆDZIESIĄTĄ rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach przeciwstawiających się potędze Cezara!

chrispu | 2014-03-30

Specjalne wydanie komiksu. Jego głównym tematem jest chęć i sposób uczczenia 50 - rocznicy narysowania pierwszego komiksu z tej serii i sprawienie niespodzianki głównym bohaterom. Przez cały komiks przewijają się postacie z wcześniejszych odcinków, jest kilka zmian konwencji rysowania, sporo śmiesznych sytuacji, żartów słownych i żartobliwych rysuneczków. Słowem - nie można się nudzić. Chociaż osoby lubiące jedną, konkretną historię mogą się tu poczuć trochę zagubione. Jak dla mnie to "powiew" świeżości po poprzednim, kompletnie nieudanym komiksie z serii.

Piodr123 | 2018-10-13

Jestem ogromnym fanem Asteriksa, jednak to wydawnictwo trochę mnie zawiodło. Mam wrażenie, iż komiks był tworzony pod pewnego rodzaju presją czasu, gdyż składają się na niego głównie kadry z poprzednich tomów, czego jestem przeciwnikiem. Mimo wszystko, można się dobrze bawić przy lekturze, jak to przy twórczości dwóch dobrze nam znanych francuskich artystów.

Herbaciarka | 2017-08-02
Przeczytana: maj 2016

Świetne specjalne wydanie komiksu, chcące uczcić 50-lecie powstawania historii o przygodach Asteriksa. Mamy tu jeden główny motyw - urodziny obojga bohaterów, pomysły ich przyjaciół (i przeciwników) z przygód, jak najlepiej uczcić dzielnych Galów i pieska Idefiksa, zjawia sie nawet Cezar z Kleopatrą :) Najśmieszniejsze części to początek - czyli jak mogliby wyglądać mieszkańcy wioski 50 lat później, jakie byłoby życie żon Asteriksa i Obeliksa oraz podarunek od Cezara :) Gorąco polecam :)))

tooffic | 2019-03-18
Heatcliff | 2019-02-26