Historia wyssana z sopla lodu

Wydawnictwo: Unipress
komiksy

Kolejny komiks o tematyce sf znanego polskiego ilustratora.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2014-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2014

Płochaczki to przesympatyczne stworzonka, które nie mają lekko, bowiem stanowią lokalny przysmak. Przeciwko takiemu ich traktowaniu sprzeciwiają się Juka, syn handlarza stworzonkami, i księżniczka Olea. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda...

Po takich twórcach (Jean Dufaux - "Skarga utraconych ziem", "Drapieżcy", Baranowski - "Orient Mn") spodziewałem się czegoś wielkiego. Znakomitego. Porywającego. A otrzymałem album dość przeciętny, o źle zrobionym zakończeniu, nieudolnie rozłożonych akcentach i średnich pomysłach.

Kreska Baranowskiego, choć udana, nie zapewniała mi tego, czego się spodziewałem. To, jak Tadeusz rysuje postaci, nie nadaje się do poważnego komiksu.

Nie mniej album nie jest zły, przeczytać go warto - głównie jako ciekawostkę - a że rzecz to kultowa i stanowi pewnego rodzaju biały kruk, miło jest mieć ją na półce.

MadameShepard | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Dufauxowi tak się musiały spodobać Płochaczki, że na ich wzór zrobił Ukich w "Skardze utraconych ziem". Jedne i drugie stworzonka są przekoszmarnie irytujące.
Dufaux + Baranowski = przedsięwzięcie dziwne i niezbyt udane. Można przeczytać jako ciekawostkę, ale potem już omijać szerokim łukiem.

Sanna | 2016-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2016

Każda książka musi trafić na swój czas.

W dzieciństwie czytałam fragmenty tego komiksu w jakimś czasopiśmie i byłam zafascynowana. Niestety, nie udało mi się zgromadzić całości. Ćwierć wieku(!) później odkryłam, że komiks funkcjonuje w wersji książkowej, a w dodatku jest dostępny w... mojej lokalnej bibliotece. Nadrobiłam zaległości - jak się okazuje, o ćwierć wieku za późno, aby mogło mi się choć trochę spodobać. Fabuła fatalnie skonstruowana, całość mocno rozczarowuje. Jedne wątki niedomknięte, inne kończą się pobieżnie, ucięte byle jak. Jakiś taki brak sensownego wyważenia między grozą a komizmem. Rysunki odbieram obecnie jako nieładne, a niektóre nawet mają w sobie coś niesmacznego.

Podsumowując, nawet sentyment do historii, która aż tak zaintrygowała mnie w dzieciństwie, nie uratuje tego komiksu przed przyznaniem mu tylko jednej gwiazdki.

PITRACHA77 | 2016-06-19
noname | 2015-08-15