Prawdy Najprostrze rozważania różańcowe

Wydawnictwo: Palabra
83-87596-56-6
poezja
Maja

''Modlitwa jest okazją do wyciszenia siebie, do zamknięcia ust, do otwarcia serca. Bo modlitwa ma sens tylko wtedy, kiedy przestaje być mówieniem, a staje się słuchaniem. Zakochani potrafią nie tylko mówić. Zakochani potrafią przede wszystkim słuchać. Zakochani wprost połykają wszystkie słowa, które kieruje do nich ukochana osoba. Modlitwa polega właśnie na zakochaniu, na ''''połykaniu Czyjejś Obecności'''', na wyłapywaniu słów, które Bóg kieruje do konkretnego człowieka w konkretnej sytuacji. (fragment jednego z rozważań).''

Asia | 2010-10-19
Na półkach: Teraz czytam