Podróż smokiem Diplodokiem

Wydawnictwo: Manzoku
humor,
komiksy

Wkp | 2014-06-27

Lord Hokus Pokus w dniu odebrania nagrody dla czarodzieja, spotyka potrafiącego podróżować w czasie i przestrzeni diplodoka. Razem wyruszają w podróż przez kolejne strony komiksu...

Tym razem Baranowski serwuje nam komiks bardziej spójny, jednolity... Pojedynczą historię, nieco mniej absurdalną, pełną przygód i zabawy. Jako dziecko uwielbiałem ten komiks i cenię nadal, a to dobrze o nim świadczy.

Polecam dla czytelnika w każdym wieku.

książek: 1993
goskrzys | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 27 grudnia 2016

W sumie bardziej podobała mi się kreska w "Antersolce...", ta w "Podróży smokiem Diplodokiem" przywodzi na myśl raczej dziecięcego odbiorcę. Choć poczucie humoru i zabawa słowem cały czas na dość dobrym poziomie.

Lord Hokus-Pokus wreszcie gra pierwsze skrzypce ;)

Dominik | 2017-07-27

Z komiksami Tadeusza Baranowskiego po raz pierwszy zetknąłem się jako dziecko w podstawówce, gdzie w szkolnej bibliotece, wśród książek poowijanych w papier śniadaniowy leżała skromna kupka komiksów. Moją uwagę przykuł duży format jednego z nich, była to "Podróż smokiem Diplodokiem". Szybko przekartkowałem komiks; spodobała mi się ta nieco groteskowa kreska i kadry wypełnione po brzegi rozmaitymi szczegółami. Wtedy jeszcze nie przywiązywałem wagi na to co było napisane w dymkach, wolałem skupić się na graficznej warstwie a ta była niezwykła. Po przyniesieniu go do domu zagłębiłem się w czytaniu, od razu przypadł mi do gustu ten nieco absurdalny humor, który został mi zaszczepiony na późniejsze lata. Czytając go dziś dostrzegam w nim duży wpływ Monthy Pythona, ponieważ niektóre kadry jak żywo przypominają skecze brytyjskich komików. Dla mnie bomba! Kto nie czytał ten trąba.

Ach, te gierki słowne! :-)

Bimbrownikus | 2014-11-27

Ze wszystkich polskich rysowników z okresu PRL-u - Baranowski najpewniej bawił się najlepiej.

Kolejny bardzo dobry komiks Tadeusza Baranowskiego. Dobra zabawa, wiele śmiechu.

Marta | 2011-03-07

Przeczytane-obejrzane w dzieciństwie, zapamiętane do dziś:)

Klasyka komiksu polskiego.

Mamerkus | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Nie tak dobre jak "Antresolka profesorka Nerwosolka", ale to nadal super wspomnienie z dzieciństwa. Warto od czasu do czasu przypomnieć sobie rzeczy, które ukształtowały moją wyobraźnię.

Rumcajss | 2018-12-03

😉😉😉😉