Antresolka profesorka Nerwosolka

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
83-203-1877-7
humor,
komiksy

Przygody profesorka Nerwosolka i jego gospodyni Entomologii. Muszą oni stawić czoło złemu Lordowi Hokus - Pokus, który chce opanować całą historyjkę oraz molowi książkowemu, który grozi pożarciem całej opowieści.

Wkp | 2016-03-01
Przeczytana: 02 marca 2016

PRZECZYTAJ ZANIM UMRZESZ… ZE ŚMIECHU

Kiedy w roku 2011 ukazała się licząca niemal tysiąc stron książka „1001 Comics You Must Read Before You Die”, było to nie lada wydarzenie dla fanów komiksów. Możliwość sprawdzenia co się już przeczytało, skonfrontowania poglądów i poznania nowych dzieł stanowiła prawdziwą pokusę. Cóż takiego znalazło się wśród tych 1001 komiksów? Dzieła najróżniejsze, od oczywistych przełomowych hitów jak „Daredevil: Odrodzony” czy „Amazing Spider-Man: The Night Gwen Stacy Died”, przez rzeczy trudniejsze acz absolutnie wielkie „Strangers in Paradise”, „Torso” po legendarne mangi, jak „Akira” czy „Dragon Ball”. Ale, co najważniejsze dla nas, Polaków, znalazło się tam także miejsce dla dwóch rodzimych albumów – „Achtun Zelig!” i „Antresolki profesorka Nerwosolka”! I ten ostatni wznowiło niedawno wydawnictwo Ongrys w edycji, na jaką w pełni zasłużyła ta historia.

Jej bohaterami są Profesor Nerwosolek, człek natury wynalazcy i zachowania skrajnego ekscentryka, i...

modli | 2014-10-04

Baranowski jest nie tylko mistrzem gier słownych, ale i zabaw formą komiksu. Plusem komiksów tego autora jest fakt, że każda kolejna strona zmienia miejsce akcji i wprowadza nowe postaci. Dlatego historia ma epicki wymiar, a jednocześnie można przerwać w dowolnym momencie i wrócić później na kolejny epizod.
Arcydzieło, które naprawdę warto poznać.

Ledarg1916 | 2016-05-26

Kto nie czytał, niech żałuje, kto czytał, niech się cieszy, bo przecież absurdem świat stoi. Geniusz! Geniusz, proszę państwa!

Sonea | 2011-06-27

Absolutnie genialne.
Humor pana Baranowskiego jest wysokiej próby, ogromnie lubię dialogi Kudłaczka i Bąbelka czy profesorka Nerwosolka i Entymologii, jednak warstwa graficzna w tych akurat komiksach przyczynia się na równi z tekstem do ogólnej znakomitości ;)
Niezwykle smaczne kadry, dopracowana fauna i flora; znać, że to nie taśmowa produkcja, a dopieszczone w każdym detalu dzieło sztuki.

W ogóle cieszę się, że komiks nareszcie trafił do własciwej szuflady, tej z napisem 'literatura'

Mamerkus | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Baranowski to geniusz sucharów. Cała ta dwuczęściowa historyjka o kosmicznej i morskiej podróży, to zlepek mniejszych i większych dowcipów, których nie powstydziłby się co trzeci Niemiec. Niemniej jest to tak uroczo podane, z taką dozą odautorskiego dystansu, że nie może się nie podobać. Absurdalne dialogi uzupełnione surrealistyczną kreską dają w efekcie przekomiczny komiks.

Marta | 2014-07-06

Ten komiks to mój smak i zapach dziecinstwa. Do teraz pamietam zapach kartek i zachwyt z jakim wypozyczalam ta ksiazke z biblioteki. Takich komiksow juz nie ma...odeszly jak dinozaury:-)...a szkoda!

QUEENfan | 2018-06-06

Pierwszy Polski komiks (i chyba jedyny) który przełamywał czwartą ścianę. Dostałem go od mamy jako mały szczyl, po jakimś czasie go zgubiłem, nie dane było mi go przeczytać zapominając o nim na te wszystkie lata. I teraz po latach będąc u rodziców znalazłem go w szafie i wreszcie się z nim zapoznałem.

Renegi Grene | 2016-07-07

dziedziczyłam to urocze dziełko po starszym kuzynie, który pewnie czytał je dekadę wcześniej niż ja - gdy powstało. To jest właśnie kwintesencją komiksu, który mi odpowiada: sympatyczna, estetycznie miła kreska, abstrakcyjny żart, słowne gry i żonglerki świadczące o elokwencji autora, zwariowana, nieskrępowana wyobraźnia. Niestety, odnoszę wrażenie, że takie komiksy już nie powstają. Od wielu lat nie zetknęłam się z nimi, co mnie ogromnie smuci. Spotykam jedynie albo mangi, albo opowieści przeładowane wulgaryzmami, seksem i przemocą. Odnoszę wrażenie, że współcześnie mamy do czynienia z jakimiś dziwnymi skrajnościami i albo powstają właśnie wulgarne, erotycznie rozbuchane, miejscami brutalne historie w rodzaju "Sin City" bądź części mang (i to właśnie ma świadczyć o przeznaczeniu dla dorosłego czytelnika), albo znowuż zdziecinniałe, przesłodzone i po prostu głupie opowiastki przeznaczone dla maluchów. Baranowski, podobnie jak Szarlota Pawel czy Papcio Chmiel tworzyli komiksy, przy...

cała seria tych komiksów kojarzy mi się z mega dawką optymizmu i przesympatycznego, mądrego humoru :))))
pojęcia nie mam, co zrobiłam z tymi zeszytami - a szkoda :( przeczytałabym sobie je znowu, i znowu - po raz tysięczny :D

zmyłka | 2011-06-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

W żadnym razie nie boję się użyć określenia, że jest to DZIEŁO. Genialne. Doskonałe. Każdy, po prostu każdy musi to znać.