Bugsy

Tłumaczenie: Hugo Kolmann
Książka jest przypisana do serii/cyklu "1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Opus
Bugsy
83-7089-001-6
missfun

"Bugsy" to biografia niezwykłego człowieka, Benjamina Siegela, bossa amerykańskiego Syndykatu zbrodni, zimnego mordercy i namiętnego kochanka, prawdziwego króla Hollywood i twórcy światowej stolicy hazardu - Las Vegas. Ten wychowanek nowojorskich dzielnic nędzy zrobił oszałamiającą karierę. O jego względy ubiegały się największe gwiazdy amerykańskiego kina, znał osobiście koronowane głowy...

Ten wychowanek nowojorskich dzielnic nędzy zrobił oszałamiającą karierę. O jego względy ubiegały się największe gwiazdy amerykańskiego kina, znał osobiście koronowane głowy ówczesnej Europy. Mordował, kradł, szantażował. Ale najlepsze interesy zrobił - podobnie jak inni gangsterzy - na organizowaniu związków zawodowych.Tak, to właśnie kierowanie związkami okazało się lepszym niż szmuglowanie alkoholu w epoce prohibicji.

Na podstawie tej książki powstał film z Warnerem Beattym w roli tytułowej.

Meszuge | 2013-12-29
Przeczytana: 10 stycznia 2010

„Bugsy” to przezwisko. Ponad wszelką wątpliwość pejoratywne. Stosunkowo łagodnym tłumaczeniem na język polski (inne są po prostu wulgarne) jest – „szajbus”. „Bugsy” w książce Sergga to Benjamin Siegel, amerykański gangster pochodzenia żydowskiego. Urodził się w 1906 roku, zastrzelono go, we własnym domu zresztą, w 1947. Znajomy i współpracownik sycylijskich mafiosów z rodziny Genovese.
Znany i sławny głównie dzięki swojej wizji, jak najbardziej urzeczywistnionej i zrealizowanej – Las Vegas, a w nim pierwszego wielkiego hotelu-kasyna Flamingo. Później dalszych.
Książka Sergga jest literacką (bardziej literacką niż dokumentalną) biografią Siegela. Średniej jakości, jeśli chodzi o warsztat pisarski, ale niewątpliwie ciekawa pozycja dla miłośników klimatów mafijnych.

missfun | 2010-09-14
Przeczytana: listopad 2009

ciekawa pozycja dla miłośników klimatów mafijnych.

Sandra | 2016-09-24
saszka | 2015-07-23