Podręcznik szybkiego czytania

Tłumaczenie: Grażyna Galota-Czekaj
Wydawnictwo: Ravi
The Speed Reading Book
83-7229-005-9
tony buzan, szybkie czytanie, nauka
poradniki

W zasięgu możliwości większości ludzi jest czytanie 1000 słów na minutę! Dzięki kursowi przedstawionemu w książce Podręcznik szybkiego czytania można zwielokrotnić prędkość czytania przy jednoczesnym zwiększeniu chłonności umysłu na zapamiętywanie istotnych informacji. Podręcznik szybkiego czytania jest rezultatem 40 lat praktyki i badań autora na tym polu. Poznanie cudownych niemożliwości...

Podręcznik szybkiego czytania jest rezultatem 40 lat praktyki i badań autora na tym polu. Poznanie cudownych niemożliwości wzorku i zdumiewającej pojemności mózgu pozwala nie tylko zwiększyć prędkość czytania i zapamiętywania, ale także szybciej i bardziej kreatywnie myśleć, relatywnie łatwo zdawać egzaminy – a w efekcie oszczędzać dni, tygodnie, a nawet miesiące życia.

Hania | 2019-05-27

Uwielbiam czytać książki. Jestem książkowym molem i jak rasowy mól, ile bym nie przeczytała, zawsze żałuję, że nie mogę więcej. Książka Buzana miała mi w tym pomóc. Przede wszystkim dowiedziałam się z niej wielu faktów o procesie czytania i różnych technikach. Buzan zawarł w swoim podręczniku mnóstwo ćwiczeń, porad i ciekawostek, które naprawdę pozwalają uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. Kilka rad faktycznie od razu przyspiesza czytanie, nad innymi technikami trzeba już popracować. Ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że to działa. I jak do niedawna wydawało mi się, że szybkie czytanie wymyślił jakiś szarlatan, tak Buzan mnie przekonał, że czytanie można traktować jak taniec, a to szybkie też może sprawiać przyjemność.

Anonna | 2019-01-29
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Książka natychmiastowo zwiekszyla prędkość mojego czytania z 130 słów na minute do 310. To co mam do zarzucenia autorowi to niektore cwiczenia były bardzo długie i żmudne. Nie mówię o wszystkich. Książka momentami byla bardzo interesująca, wciągająca, praktyczna, jednak niektórymi momentami wrecz nie do zniesienia. Autor na początku daje naprawdę pomocne porady. Jednak z biegiem książki staję się bezsensowna. Trochę sie zawiodłam gdyż liczyłam na bardziej rozbudowane porady.

Jacek | 2017-10-28
Przeczytana: 06 listopada 2017

Nie przekonała mnie.

Łukasz | 2017-04-22

Są informacje, są strategie szybkiego czytania. Szału nie ma, aczkolwiek nie zaszkodzi przeczytać.

Dawid | 2016-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Bardzo dobry kompletny podręcznik szybkiego czytania po 15 godzin ćwiczeń na stałe (zrobiłem test po ok 1.5 miesiąca) podniosłem szybkość mojego czytania dwukrotnie. Co ważne książka traktuje również o temacie rozumienia lektury, zapamiętywania informacji oraz robienia notatek. Nie potrafię wyobrazić sobie lepszego podręcznika w tym temacie.

Jotkape | 2016-01-04
Przeczytana: 28 listopada 2015

Osoby z dużym samozaparciem pewnie nauczą się dzięki niej szybciej czytać. Sama dowiedziałam się jak ćwiczyć szybkie i kilku ciekawostek, brakuje mi jednak systematyczności.

Rafał | 2015-09-15
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo przydatny podręcznik, dla osób chcących zagłębić się i praktykować szybkie czytanie. Książka ta, jest prostym i bardzo przydatnym narzędziem, służącym do opanowania technik szybkiego czytania! Jednak samo jej przeczytanie nie wystarczy, ażeby nabyć umiejętność szybkiego czytania - trzeba sporo pracy w to włożyć.
POLECAM!

Noszołata | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 lipca 2015

Bardzo przydatny, zawiera konkretną wiedzę. Warto też wspomnieć o tym, że jest fajnie napisany, co pomaga w uczeniu się (momentami nawet parskałam śmiechem). Odkrywanie wielkich zdolności mojego umysłu było bardzo ekscytujące.

Jedyne, co mnie zdenerwowało to sposób w jaki autor proponuje czytać literaturę piękną... Mam dokonać wstępnego przeglądu - chyba tylko po to, żeby sobie zaspoilerować; potem przeanalizować budowę tekstu i na końcu przelecieć ze wskaźnikiem przez całą powieść, w międzyczasie tworząc mapę myśli... Już widzę jak lecę ze wskaźnikiem czytając wieczorem w łóżku, a na mapie myśli będę notować każdego kochanka Nany...
Ten sposób jest bardzo przydatny tylko i wyłącznie wtedy, kiedy czytamy, aby wyciągnąć jakieś konkretne informacje. W innym przypadku szkoda sobie psuć zabawy, jaką jest czytanie.

Aleksander | 2015-05-01

Podręcznik szybkiego czytania jest dobrym uzupełnieniem do stacjonarnego kursu. Nie ma się co oszukiwać - książka nie da nam tego, co do wypracowania szybkiego czytania jest niezbędne - motywacji do ciężkiej, systematycznej i wytrwałej pracy. Jako uzupełnienie wiadomości sprawdza się świetnie.

Ogólnie - warta przeczytania.

Przemek Kasprzykowski | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Tony Buzan to światowej sławy ekspert w dziedzinie mózgu i technik wykorzystania umysłu. Napisał kilkadziesiąt książek w swojej dziedzinie. Jest twórcą Światowych Mistrzostw Pamięci, Światowych Mistrzostw w Szybkim Czytaniu i współtwórcą Olimpiady Sportów Umysłowych. Być może niektórzy z Was kojarzą taką koncepcję tzw. Map Myśli, które zwiększają efektywność nauki? To też jego wynalazek. Książka o technikach szybkiego czytania, którą właśnie skończyłem czytać, jest jednym z jego flagowych dzieł

O co chodzi z tym szybkim czytaniem

Jest tak: przeciętny, dorosły człowiek czyta z prędkością 200 słów na minutę. Jest to wynik raczej niezadowalający i częściowo jest to winą tego, że źle nauczono go czytać w szkole. Teza postawiona przez Buzana jest taka, że każdy może swoje tempo czytania podwoić, a nawet potroić. Co więcej w zasięgu możliwości większości ludzi jest czytanie w tempie 1000 słów na minutę.

Oto lista rekordów świata zamieszczona w tej książce:

Sean Adam USA ...