Azyl

Asylum
83-7120-738-7
alex2586

Inne wydania

Max Raphael zostaje zastępcą ordynatora prowincjonalnego szpitala dla psychicznie chorych z przestępczą przeszłością. Jego żona Stella - piękna i osamotniona - zaprzyjaźnia się z pacjentem Edgarem Starkiem, a znajomość ta przeradza się w obsesyjną, destrukcyjną miłość.

Anne_Joy | 2015-09-10
Przeczytana: 09 września 2015

"Asylum" to jeden z moich ukochanych filmów zarówno pod względem fabularnym jak i aktorskim:) Zwykle tak nie robię, ale tym razem bardzo chciałam przekonać się, jak przedstawił tę historię autor. Można powiedzieć, że to opowieść o dwójce więźniów. Ona, Stella – jest uwięziona we własnym małżeństwie, on, Edgar – w szpitalu psychiatrycznym. Oboje chcą być wolni, tylko czy inni im na tę wolność pozwolą?
To rzecz o fizycznej fascynacji, manipulacji i niszczącej zazdrości, ale także o miłości – destrukcyjnej, obsesyjnej, niemożliwej – ale miłości. Narratorem jest jeden z lekarzy szpitala i o dziwo wcale nie będzie on człowiekiem obiektywnym. Autor świetnie nakreślił swoich bohaterów pod względem psychologicznym. To mroczna, intensywna i trzymająca w napięciu proza, która na długo zostaje z czytelnikiem! Szczerze polecam!

Moja ocena: 6/6 lub 10/10 i do ulubionych:)

Beata | 2010-11-05
Przeczytana: 2009 rok

Książka bardzo wciągająca.Pokazuje jak można się zatracić w swojej erotyczności.Do tego stopnia że nawet własne dziecko nie jest już ważne.

Książkę tą znam pod tytułem "Obłąkani" z fantastyczną okładką. Opowiada ona o historię destrukcyjnej miłości żony dyrektora szpitala psychiatrycznego do jednego z pacjentów.Miłość lubiąca adrenalinę ,chora,doprowadzająca do tragedii. Magnetyczna , wciągająca .Polecam.

Maria_B | 2012-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2012