Relacje interpersonalne : proces porozumiewania się

Tłumaczenie: Grażyna Skoczylas
Wydawnictwo: Rebis
7 (15 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Interplay : the process of interpersonal communication
asia

Relacje to znakomite wprowadzenie do zagadnień komunikacji interpersonalnej, oparte na solidnych podstawach naukowych, a przy tym przystępne, które może posłużyć jako źródło informacji nie tylko dla studentów, ale również badaczy tematu. Autorzy odwołują się do wyników licznych badań nad komunikacją i bogatej literatury przedmiotu. Włączają do swych rozważań zjawiska jak najbardziej współczesne, jak budowanie związków za pośrednictwem poczty elektronicznej, oraz te, które nabrały nowego znaczenia, m.in. wystąpienia rasistowskie, błędne rozumienie awansów seksualnych, tatuaże jako sposób określania własnej tożsamości, szczerość i intymność.

Blanka9Ewa | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Przeczytałam 10 wydanie książki, wzbogacone o aneks "porozumiewanie się w rodzinie" i "porozumiewanie się w pracy". O tym, że poradnik ten przygotowany jest w sposób rzetelny świadczy niemalże 50 stronicowa bibliografia. Nie znaczy to jednak, że czytelnik bombardowany jest wiedzą stricte encyklopedyczną. Wręcz przeciwnie, pozycja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, którzy teorię lubią zilustrować praktyką.
Bardzo przypadł mi do gustu zastosowany przez autorów zabieg - do omawianych rozdziałów polecane są filmy, które opisują aktualne zagadnienie. Np. jeśli uwaga czytelnika zwrócona jest w stronę zagadnienia empatii,podany jest tytuł filmu, w którym poruszona jest ta tematyka. Kolejnym atutem "Relacji" jest przystępny, oszczędny w naukową terminologię język. Minusy? Gdybym się bardzo upierała, mogłabym ponarzekać na treść niektórych testów. Bywają ogólnikowe.

Dorota | 2015-11-05
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Na temat. Ale nie krótko :)

kalorka | 2015-10-22
Przeczytana: 29 października 2015