Słodkie pożegnania

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The death of sweet misteer
978-83-7470-152-5
Shuggie Akins, romans, Glenda, Rudy
alex2586

Ciężko jest otyłym nastolatkom na świecie. Takim jak Shuggie Akins. Zwłaszcza gdy jego matka, Glenda, wiecznie popija mocne „herbatki”. A Rudy, który podobno jest jego ojcem, każe mu włamywać się do domów w okolicy. I jeszcze on sam musi ostro pracować na lokalnym cmentarzu, bo dzięki temu mogą we trójkę zajmować tam walący się domek. Aż któregoś dnia pojawi się elegancki Jimmy Vin w swoim lśniącym thunderbirdzie, a Glenda będzie miała wreszcie dość ciężkich pięści Rudego. Jednak uwikłanie się w namiętny romans nie przyniesie nikomu nic dobrego. Nawet gdyby pozornie na to wyglądało...

izabela81 | 2014-09-15
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2014

Czy ktoś z nas chciałby być nazywany ptysiem? Tak nazywa swojego otyłego 13-letniego syna - Shuggie Akinsa jego matka. Ale jest to dla niej takie czułe określenie syna. Autorka poruszyła w książce problem otyłości, alkoholizmu, narkotyków, kradzieży czy przestępstwa. Dla mnie bardzo makabryczny był opis znęcania się i zabijania żab.

Anna | 2014-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Krótko, zwięźle, ale niezwykle sugestywnie. Obrazy, sytuacje, emocje przedstawione w bardzo przekonujący, malowniczy sposób. Nie zawsze trzeba pisać setki stron, żeby czytelnik krok po kroku wszystko śledził. Czasem, jak tutaj, wystarczy kwintesencja i pole dla wyobraźni, domysłów. Polecam.

Beata | 2014-03-28
Na półkach: GNIOTY, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 marca 2014

Już dawno nie czytałam tak okropnej powieści. Może książki nie czytało się najgorzej, gdyby nie pewne rzeczy, dałabym trzy, może cztery gwiadki.
Po pierwsze nie podobał mi się (delikatnie mówiąc) stosunek Glendy do syna, Rudego, Jimmego i przede wszystkim siebie samej.
Po drugie relacja Shauggiego z matką to jakiś żart. Napis na okładce głosi "Ta sama klasa co McCarthy. Ja nie mogłam się tu żadnej klasy dopatrzeć.
Po trzecie opis zabijania żab, dzięki któremu odebrałam tej książce kolejną gwiazdke. Po co?
No i najmniejszy problem, nie podobał mi się styl Woodrell'a, mimo że książki nie czyta się źle.
Skończyłam ją tylko dlatego, że ją kupiłam, wyznając zasadę "Pozostawić książkę nieprzeczytaną na półce, to jak nie odpakować prezentu".
Powieść ta pozostanie tylko ozdobą na mojej półce, niczym więcej.
Trzy razy nie, dziękujemy.

ArekLem | 2016-08-13
anulka24 | 2016-06-07