Flash 8. Klatka po klatce

Wydawnictwo: Helion
Macromedia Flash 8 for Windows and Macintosh: Visual QuickStart Guide
flash
k3n4j

Ożyw swoje strony WWW Stwórz obiekty graficzne i wpraw je w ruch Dodaj do stron elementy interaktywne Udostępnij stronę użytkownikom różnych przeglądarek Macromedia Flash 8 to kolejna wersja doskonałego narzędzia do tworzenia dynamicznych, animowanych witryn WWW oraz prezentacji multimedialnych. Flash, który rozpoczynał karierę na rynku jako prosty program animacyjny, jest teraz rozbudowaną...

Ożyw swoje strony WWW

Stwórz obiekty graficzne i wpraw je w ruch
Dodaj do stron elementy interaktywne
Udostępnij stronę użytkownikom różnych przeglądarek
Macromedia Flash 8 to kolejna wersja doskonałego narzędzia do tworzenia dynamicznych, animowanych witryn WWW oraz prezentacji multimedialnych. Flash, który rozpoczynał karierę na rynku jako prosty program animacyjny, jest teraz rozbudowaną aplikacją łączącą możliwości programu graficznego i animacyjnego z obiektowym językiem programowania ActionScript. Dzięki Flashowi można tchnąć życie w witryny internetowe, umieszczając w nich dźwięk, interaktywne przyciski i elementy animowane, tworzyć zapierające dech w piersiach prezentacje oraz odtwarzać je nie tylko na monitorach komputerów, ale także na wyświetlaczach telefonów komórkowych i urządzeń PocketPC.

Książka "Flash 8. Klatka po klatce" to przewodnik po najnowszej wersji Flasha. Czytając ją, nauczysz się korzystać z narzędzi rysunkowych i animacyjnych, dowiesz się, jak tworzyć obiekty i animować je, a także poznasz podstawowe sposoby tworzenia elementów interaktywnych za pomocą oferowanych przez Flasha narzędzi pomocniczych. Każde zagadnienie przedstawione jest w postaci sekwencji czynności uzupełnionej ilustracjami obrazującymi każdy krok, co bardzo ułatwia zrozumienie i wykonanie określonego zadania.

Interfejs użytkownika
Korzystanie z narzędzi rysunkowych
Tworzenie i edycja obiektów
Rozmieszczanie obiektów na warstwach
Stosowanie symboli
Animacja poklatkowa i automatyczna
Tworzenie elementów interaktywnych
Importowanie elementów graficznych stworzonych w innych aplikacjach
Dołączanie dźwięku do prezentacji
Publikowanie gotowych filmów