Akty. Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów

Tłumaczenie: Tomasz Żmijewski
Wydawnictwo: Helion
Mastering Digital Nude Photography: The Serious Photographer
poradniki
k3n4j

Ciało człowieka od zawsze wzbudzało zainteresowanie artystów i było jednym z najważniejszych tematów w malarstwie oraz rzeźbie. Także w fotografii artystycznej akty, fotografie glamour, zdjęcia erotyczne czy pejzaże ciała dają artystom możliwość ekspresji i kreowania niepowtarzalnych dzieł. Obecnie, dzięki popularności aparatów cyfrowych, fotograficy zyskali dużo większą swobodę w zakresie eksperymentowania ze swoimi pracami. Jednak wciąż tworzenie profesjonalnych i artystycznych zdjęć wymaga dużej wiedzy oraz kreatywności.

Czytając książkę "Akty. Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów", rozwiniesz swój warsztat w zakresie fotografowania aktów. Dowiesz się, jak dobrać odpowiedni sprzęt do wykonywania aktów i jak wydobyć z modelki to "coś", co sprawi, że Twoje zdjęcia będą unikalne. Nauczysz się manipulować oświetleniem, wykorzystywać cienie do tworzenia ciekawszych fotografii oraz przygotowywać i prowadzić sesje zarówno w plenerze, jak i w profesjonalnym studio. Poznasz techniki, które pomogą Ci rozwinąć swoją kreatywność, a także opanujesz metody obróbki zdjęć.

Dobór parametrów aparatu
Korzystanie z oprogramowania
Współpraca z modelką
Manipulowanie oświetleniem
Sesje w studio i w plenerze
Ciekawe tematy i pozy
Cyfrowa obróbka zdjęć.