Inferno

Wydawnictwo: Jacek Staworowski
83-913957-1-5
Radek

12 sierpnia 2000 r. Duma rosyjskiej floty, podwodny krążownik "Kursk" ze stu osiemnastoma członkami załogi oraz z sześcioma głowicami jądrowymi na pokładzie ulega tajemniczej awarii i opada na dno. Cały świat wstrzymuje oddech i z zapartym tchem śledzi rozwój wydarzeń, ponieważ rosyjski rząd nieoczekiwanie odmawia przyjęcia pomocy Zachodu i świadomie skazuje swoich marynarzy na powolną śmierć w lodowatych głębinach.

8 listopada 2000 r. Dzień po wyborach prezydenckich w USA, na Florydzie wybucha skandal w związku z ujawnieniem faktu, iż dziewiętnaście tysięcy głosów oddanych w Palm Beach musi zostać unieważnione na skutek wadliwie zaprojektowanych kart do głosowania. Sytuacja staje się tym bardziej napięta, ponieważ okazuje się, że w związku z bardzo wyrównanymi wynikami obu kandydatów w pozostałych stanach, właśnie te głosy przesądzą o zwycięstwie na Florydzie i, co za tym idzie, wyłonią nowego prezydenta.

Czy te dwa wydarzenia coś ze sobą łączy?

David Harris, borykający się z małżeńskimi problemami trener uniwersyteckiej drużyny koszykarzy z Miami, zostaje wraz ze swoją rodziną zupełnie przypadkowo wplątany w coś, co początkowo wygląda na typowe mafijne rozgrywki, lecz wkrótce okazuje się, że lokalna organizacja przestępcza jest jedną z macek rosyjskich służb specjalnych. Chcąc odzyskać porwaną córkę, Harrisowi nie pozostaje nic innego, jak opuścić słoneczną Florydę i udać się śladem porywaczy do skutego lodem i pogrążonego w polarnej nocy Murmańska oraz pobliskiego Widiajewa, miasta-widma, skąd właśnie w swój ostatni rejs wypłynął "Kursk""...

Czy to przypadek, czy może część misternie uplecionej układanki?

[Wydawnictwo Jacek Staworowski, 2001]

źródło okładki: http://www.bazarek.pl

manioolo | 2016-08-01

Swietna powiesc trzymajaca czytelnika do samego konca w napieciu i niepewnosci i do tego bardzo niespodziewane zakonczenie. Polecam goraco!!!

dh1989 | 2012-04-19
Przeczytana: wrzesień 2009