Jąkanie. Księga pytań i odpowiedzi

978-83-7134-387-2
jąkanie, mowa,
poradniki
Maja

W książce Autor odpowiada na pytania, które najczęściej zadają rodzice na temat jąkania. Omawia przyczyny, objawy i konsekwencje niepłynnego mówienia. Tłumaczy, czym różni się niepłynność zwykła od patologicznej. Poprzez opisy historii kilku osób pokazuje, jak jąkanie wygląda u dziecka, a jak u dorosłego. Charakteryzuje etapy i metody diagnozy oraz terapię osoby jąkającej się. Nie mówi, że jest to proces łatwy, lecz zapewnia, że może być skuteczny, ale tylko wtedy, gdy zarówno terapeuta, jak i pacjent włożą wiele wysiłku w osiągnięcie celu, jakim jest płynne mówienie. Bo jąkania nie można wyleczyć tabletkami lub dzięki sesjom u uzdrowicieli.

Na końcu książki Autor zamieszcza również informacje na temat placówek, w których osoby jąkające się mogą uzyskać fachową pomoc.

Spis treści:
I. Istota jąkania
II. Jąkanie w różnych okresach życia
III. Diagnoza osoby jąkającej się
IV. Terapia osoby jąkającej się