Fama o biciklistima

Wydawnictwo: Dereta
serbski
shpinac

Dve decenije najprovokativnijeg romana srpske knjizevnosti XX veka! Pojavljivanje ovog romana pre dve decenije smatralo se svojevrsnim kulturnim, drustvenim incidentom, ideoloski protivpozarci su objavili rat Maloj braci evandjeoskih biciklista Ruzinog krsta. Progon se do danas nije zavrsio ali je knjizevna imaginacija Fame postala stvarnost. U ovom jubilarnom izdanju tekst romana dopisan je...

Dve decenije najprovokativnijeg romana srpske knjizevnosti XX veka!

U ovom jubilarnom izdanju tekst romana dopisan je novim uvodom Svetislava Basare i tekstovima Davida Albaharija i Branka Kukica. Bilo je za ocekivati da su za dve decenije tajnom drustvu prisli jos neki clanovi, na kraju knjige je spisak starih ali i novoprimljenih biciklista.

Jedino sto sa sigurnoscu mozemo da tvrdimo je da smo stariji za dve decenije i desetak izdanja ovog romana. Oni novopridosli tek treba da pocnu da trose metafizicko vreme Fame o biciklistima. Putovanje se nastavlja.

| 2012-01-24
shpinac | 2010-09-13