Jak opiekować się kobietą w ciąży

Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: Bellona
How to Make a Pregnant Woman Happy
poradniki
k3n4j

Książka napisana w konwencji pytań, problemów i odpowiedzi. Zawiera wiele cennych porad dla ciężarnych kobiet i ich partnerów. Pozwala zrozumieć psychikę kobiety i pomaga rozwiązać najczęściej spotykane problemy wynikające w trakcie ciąży. Autorzy to znany amerykański położnik, praktykujący w Beverly Hills oraz wydawcy dwóch największych magazynów dla mężczyzn.

Przemysław Zyra | 2015-04-08
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Dużą zaletą konstrukcji tej książki jest to, że pozwala ona "gasić pożary". Gdy z kobietą dzieje się coś, czego zrozumienie nie łatwo przychodzi mężowi, może on zajrzeć do czytelnego spisu treści i od razu znaleźć rozdział na temat problemu i rady, jak się z nim uporać. A rady są różnorodne i z pewnością cenne.

Warto jednak książkę przeczytać też od początku do końca. Nawet pobieżne przewertowanie daje pogląd na sytuację i początkującego małżonka uspokoić.
Kolega, od którego książkę otrzymałem stwierdził, że rozdział "Nastroje i usposobienie" może mieć zastosowanie ponadczasowe i nie należy odnosić go jedynie do kobiety w ciąży. Czy tak jest? To niech już każdy czytelnik zdecyduje sam.

Ewa318 | 2011-12-01
Przeczytana: 06 listopada 2011