MIKS Ciszków, Syczków, Szumków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "„Szkoła poprawnej wymowy”,". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-88862-28-6
terapia logopedyczna, mowa
poradniki
Maja

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które z sukcesem zakończyły pierwszy etap pracy korekcyjnej i są gotowe utrwalić wymowę głosek: ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż oraz je różnicować. Właściwie dobrany zasób słów, zestawień, zadań, atrakcyjne ilustracje, zadania i opowiadania, zagadki i wierszyki stanowią bogaty materiał do ćwiczeń logopedycznych. Miks jest książką pomocniczą dla rodziców, logopedów, nauczycieli przedszkolnych i nauczania początkowego. Zawiera cenny materiał do ćwiczeń dykcyjnych, teatralnych i wokalnych. Opracowanie zostało docenione przez grono fachowców jakim jest POLSKI ZWIĄZEK LOGOPEDÓW, który udzielił swojej rekomendacji.

Już nie raz wspominałam Wam, że mój synek ma pewne problemy logopedyczne. Nie wymawia niektórych głosek i codziennie systematycznie ćwiczymy jego buźkę i uczymy się prawidłowej wymowy. Jednak ciężko byłoby mi tak samej z głowy, na poczekaniu wymyślać dla niego odpowiednie ćwiczenia dlatego postanowiłam sięgnąć po książeczkę, która ma mi w tym pomagać.

Miks ciszków, syczków, szumków dotyczy właśnie tych często trudnych dla dziecka głosek, z którymi nie zawsze potrafi sobie ono poradzić. W środku znajdziemy bardzo wiele przeróżnych zadań pomagających utrwalić sobie takie głoski jak s, sz, ś, z, ż, ź, c, cz, ć, dz, dż, dź. Zadania te są bardzo różnorodne, przy niektórych należy się dobrze skupić i wytężyć słuch, aby wykonać je prawidłowo, przy innych będzie trochę kolorowania, bardzo często trzeba będzie coś powtórzyć, czasami przeczytać, innym razem narysować. Będzie też trochę rebusów, wycinania i przyklejania, a nawet śpiewania i tańczenia ;) Jest to taki prawdziwy miks ćwiczeń...

jaguśka | 2010-11-02
Maja | 2010-09-12