Młot na Czarownice

Okładka książki Młot na Czarownice Jacek Piekara
Okładka książki Młot na Czarownice
Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 2) fantasy, science fiction
Cykl Inkwizytorski (tom 2)
Fabryka Słów
2009-05-15
2009-05-15
inkwizytor Mordimer Madderdin Cykl Inkizytorski

Okładka książki Epidemie i zarazy Michał Cholewa, Jakub Ćwiek, Rafał Dębski, Tomasz Duszyński, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, Paweł Siedlar
Epidemie i zarazy Michał Cholewa, Jak...
Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 Tomasz Bochiński, Krzysztof Kochański, Joanna Kułakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Piotr Schmidtke, Artur Szrejter, Katarzyna Anna Urbanowicz, Łukasz Wiśniewski
Niech żyje Pol... Tomasz Bochiński, K...
Okładka książki Pies i klecha: Przeciwko wszystkim Łukasz Orbitowski, Jarosław Urbaniuk
Pies i klecha:... Łukasz Orbitowski,&...

Druga już część cyklu inkwizytorskiego Jacka Piekary, trzyma poziom części pierwszej, rozwija kilka rzeczy z tomu pierwszego. Czyta się dobrze, z zainteresowaniem. Serdecznie polecam.

Drugi tom cyklu inkwizytorskiego i na pewno nie ostatni - już szykuję się na kolejny. Czemu? Fabuła nie jest skomplikowana, bohaterowie prości cepy, ciekawe uniwersum i w sposób wciągający i plastyczny przedstawiona brutalność. Nie oszukujmy się, nie jest to lektura wybitna, nie zmieni waszego życia ani nie będzie przyczynkiem do rozmyślań. Niemniej, zaserwowana lekkostrawna mieszanka fantasy i brutalności sprawia, że książka idealnie nadaje się do czytania/słuchania w komunikacji miejskiej w drodze do pracy.
W tym tomie spotkamy się z wampirem, czarownicami, brudem, smrodem, torturami, przesłuchaniami a nawet odwiedzi nas anioł ;)

Całkiem udana kontynuacja przygód Mordimera! Lekka w swojej formie zupełnie jak pierwsza część, znów mamy do czynienia z kilkoma opowiadaniami, w którym możemy cieszyć się bystrym piórem autora. Szczególnie zaimponowały mi tym razem dwa ostatnie opowiadania i z przyjemnością sięgnę po kolejne książki z tej serii!

56/2023 W wieku 40 lat odkryłem inkwizytora. Świat wykreowany przez pisarza pochłonął mnie bez reszty, dając wytchnienie od trudów codzienności. Podobno im dalej tym gorzej, podobno brak zakończenia, podobno twórca niesłowny, ale czy to jest tak ważne gdy możesz przenieść się w inny wymiar?

Na półkach: , , , , , ,

"Młot na czarownice" jest moim drugim spotkaniem z niekoniecznie subtelnym i inteligentnym piórem Jacka Piekary. Czy mnie zbulwersował, a może zaskoczył? Na pewno, ale nie tego chciałbym od książki. Mam wrażenie że ta pozycja miesza w głowach. Bo czy Jezus jak wierzą Chrześcijanie, nie umarł za nas na krzyżu? Czy jak twierdzi autor, zszedł z niego by pomścić swoją mękę, dzierżąc miecz chwały? Tutaj za podejrzenie konszachtów z diabłem karze się stosem. Tu nic nie jest przebaczone, a Bóg ma armię bandytów zwanych inkwizytorami. To wszystko brzmi jak majaczenie po narkotykach. Ale zgrabnie i lekko podane, czyta się szybko i łatwo.
W książce znajduje się wiele nieścisłości. Autor nie zadaje sobie trudu, wytłumaczenia wizji podanej w opowiadaniach. Tytułowa postać po prostu mówi że nie wie dlaczego tak postępuje, ale jest święcie przekonana do swego inkwizycyjnego powołania.
Na tom składa się pięć opowiadań, wszystkie dotyczą inkwizytora Mordimera i rozgrywają się w wykreowanej rzeczywistości, nie mającej punktów stycznych z realną.

Zbiorowi stawiam 4/10. Zdecydowanie odradzając osobom szanującym Chrześcijan.

No, panie Sapkowski.

Jacek Piekara ze swoim pokornym sługą Mordimerem lokuje się za moim ukochanym Wiedźminem.

Cykl Inkwizytorski wciąga jak bagna zabłąkaną duszyczkę.
A mi pozostaje tylko cieszyć się z tego, że jeszcze tyle części przede mną. Co prawda Kostuch i Bliźniacy są jak ropiejący wrzód na delikatnej części ciała, ale bądźmy szczerzy.
W każdym dziele literackim możemy się natknąć na czarne owce. A my, uniżeni czytelnicy, także to przyjmiemy ze spolegliwością naszych serc😈🙏

No, panie Sapkowski.

Cykl Inkwizytorski wciąga jak bagna zabłąkaną duszyczkę.
W każdym dziele...

Mordimer Maderdin daje radę. Ksiażkę czyta się nieźle. Dzięki niej można poczuć klimat chorych wieków dawno minionych. Świat oczami inkwizytora to jest to co tygryski lubią najbardziej. Ode mnie mocne 9/10

Miałem odpuścić widząc, że ta część składa się również po prostu z kilku krótkich opowiadań, ale początkowa świetnie rozpisana humorystyczna wizyta u biskupa przekonała mnie, żeby kontynuować i nie żałuje. Czytało się bardzo dobrze i szybko, co nawet przy tak krótkich książkach nie jest tak oczywiste.

Bardzo dobra kontynaucja mistrz Mordimer w najlepszej formie , szybko sie czyta dobra odskocznia pomiedzy grubszymi ksiazkami bardzo polecam , moja dalsza kontynaucja nastapi

Taka se, nic nadzwyczajnego może poza ponadprzeciętnymi opisami btutalności

Taka se, nic nadzwyczajnego może poza ponadprzeciętnymi opisami btutalności