83-905911-2-X
mord, religia
historia
shpinac

W niniejszym tomie naukowcy z Niemiec, Francji, Włoch, Austrii i z Polski rozpatrują historię legendy o mordzie rytualnym w różnych regionach Europy. Zjawiska i aspekty legendy zostaną poddane naukowej analizie z różnych punktów widzenia. Badanie zjawisk natury antropologicznej, socjologicznej, ekonomicznej, prawnej i teologicznej stanowi wkład do rekonstrukcji politycznego i społecznego kontekstu oskarżeń o mord rytualny i wynikających z nich procesów przeciw Żydom, jako części historii stosunków żydowsko-chrześcijańskich.

źródło opisu: Matras

Kasia | 2015-07-15

Zbiór szkiców dotyczących mordu rytualnego związanego przede wszystkim z kulturą żydowską. Rzecz bardzo ciekawa, warta uwagi. I jak to w przypadku prac zebranych - jedne artykuły ciekawsze, inne mniej. Mimo to lektura tej ksiązki nie była czasem zmarnowanym.

Betsy Pajest | 2016-02-12

niedlugo wam dodam okładkę jak wiecie jestem wielką miłośniczką jego dzieł.

Shoshana25 | 2013-04-03
Przeczytana: 2012 rok