Kremlowskie dzieci

83-85840-83-4
Kreml, dzieci, Stalin, Rosja, Moskwa
historia
Ludi

Książka ta tworzy leksykon wiedzy o Czerwonym Olimpie, owym siedlisku jadowitych muchomorów, gdzie zdarzały się jednak i strawne borowiki. Barwna, porywająca lektura o najgłościeniejszych z czerwonych królewiąt: dzieciach Stalina, Chruszczowa, Kaganowicza, Budinnego, a także bliskich im postaciach ze świata sztuki. Autorka skupiła się na sprawdzonych faktach, chętnie jednak sięga i do plotki, zwłaszcza, gdy ta rzuca światło na głośniejsze skandale w kremlowskim światku lub pobudza do ogólniejszej refleksji. „Kremlowskie dzieci" to książka pełna zaskakujących wiadomości i oryginalnych hipotez, łącząca dokumentalizm z rodzinnym przekazem, autorską sugestię z nowym, świeżym spojrzeniem na niedawną przeszłość.

Druga, obok "Kremlowskich żon", książka o życiu prywatnym sowieckich oprawców.

Książka utrzymana w klimacie "Kremlowskich żon". Dużo ciekawostek o życiu prywatnym dzieci najważniejszych ludzi Rosji Radzieckiej, przyjemnie się czyta. Zabrakło jednak wnikliwej analizy historycznej.

zzMoskwa | 2012-08-30

Książka z kategorii ciekawostek.
Jest tu trochę faktów historycznych ( nawet sporo) ale i wiele plotek na temat jej bohaterów.
Naukowca rozczaruje ale dla wielbiciela czytadeł ( nie dzieł) historycznych będzie apetycznym i przyjemnym w odbiorze kąskiem.

Joanna | 2016-10-11
BaskaB | 2015-10-25