W alkowach królewskich żon i faworyt

Tłumaczenie: Małgorzata Tomicka
Seria: Miłość Rządzi Światem
Wydawnictwo: Bellona
6 (17 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Dans l'intimité des reines et des favorites
królowe, faworyty, historia
alex2586

Richelieu, który dobrze znał się na kobietach, albowiem miał z nimi do czynienia więcej nawet niżby wypadało, pisze w swych pamiętnikach: „Trzeba powiedzieć, że ponieważ to kobieta właściwie sprowadziła na świat zgubę, nikt bardziej niż istoty tej płci nie jest zdolny do przynoszenia szkody państwom, gdy zawładnąwszy tymi, którzy rządzą, każą im one postępować często według własnego,...

„Trzeba powiedzieć, że ponieważ to kobieta właściwie sprowadziła na świat zgubę, nikt bardziej niż istoty tej płci nie jest zdolny do przynoszenia szkody państwom, gdy zawładnąwszy tymi, którzy rządzą, każą im one postępować często według własnego, damskiego widzimisię, to znaczy zupełnie nie tak, jakby należało”.

Spostrzeżenie to jest co prawda złośliwe, ale za to niezwykle trafne, gdyż urocze towarzyszki naszego życia zawsze miały wpływ na politykę.

Scarlett | 2010-10-18
Przeczytana: 18 października 2010

Świetnie napisana książka, dużo śmiesznych anegdotek. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy głównie na temat królowej Margot, Henryka IV i Ludwika XIII.

Czarownica | 2012-11-13
Przeczytana: 29 października 2012