Lotny szwadron swawolnych pań

Tłumaczenie: Ryszard Dulinicz
Seria: Miłość Rządzi Światem
Wydawnictwo: Bellona
Histoires d'amour de l'histoire de France. 2 : D'Anne de Beaujeu a Marie Touchet
królowie, kochanki, Francja
alex2586

Ileż Francja zawdzięcza kobietom i ileż miłych słów mieszkańcy tego kraju są im winni... Gwoli moralności fałszuje się prawdę i skrywa w cieniu postać historii: tę, która od czasów Raju nie przestaje wpływać na losy ludzkości. Albowiem między "czterdziestoma królami, którzy stworzyli Francję w ciągu tysiąclecia", należy - jak zawsze i wszędzie - doszukiwać się niewiasty... Kobiety, która w...

Albowiem między "czterdziestoma królami, którzy stworzyli Francję w ciągu tysiąclecia", należy - jak zawsze i wszędzie - doszukiwać się niewiasty... Kobiety, która w historii jest wszechobecna. Ona kształtowała władców, przez nią tracili oni czasem tron; dla niej wypowiadano wojny; za jej przyczyną ileż prowincji przyłączono do korony; w celu przypodobania się jej zabijano, zarzynano się, burzono miasta, wznoszono zamki, wieńczono bohaterów.

Aga | 2015-01-17
maind7 | 2014-12-24