Romans zimowy

Wydawnictwo: Polski Dom Wydawniczy, Polskie
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-7043-049-X
piotrex

Książka o gospodarce i przemyśle Polski powojennej i o tejże Polsce w ogóle.

Wydanie II

polny | 2015-03-12
Przeczytana: 10 marca 2015

Dziwna książka. Opis życia w nieludzkim, idiotycznym ustroju i wielu, szczególnie gospodarczo - przemysłowych, ale również ogólnoludzkich problemów, które ten ustrój generował. Czułem się jakbym czytał autentyczną relację z tamtych czasów (akcja książki to lata 67/68 oraz dużo opisów tego co działo się w Polsce tuż po wojnie). Szybko się czyta, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że może nużyć momentami.

Przeczytałem w ciemno, ponieważ nie szukałem tej książki tylko ona znalazła mnie. Odbierając paczkę w jakiejś księgarni gdzie UPS miał swój punkt zauważyłem małą półkę z używanymi książkami. Nazwisko Kisiela przykuło moją uwagę, okazało się, że kosztowała 2,50 PLN to bez zastanowienia wziąłem i przeczytałem. Nie żałuję, ciekawa pozycja, chociaż wypełniona w sumie oczywistościami. Dobra dla tych, którzy nie wiedzą i nie wierzą jak idiotyczne to były czasy.

Jaku | 2014-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2013

"Romans zimowy" to książka troszkę dziwna, może ze względu na temat, a może dlatego ,że pisana jakby rozwlekłą prozą , stylem który mi nie odpowiada i opisująca czas PRL-u ,lata 67-68. Główny bohater, inżynier Adam Osiński zmaga się w swojej pracy z biurokracją i z brakiem organizacji , planowania czegokolwiek przez co produkcja w wielkich zakładach kuleje. W podwarszawskim Niedźwiedowie nasz bohater jest Kierownikiem Służby Zaopatrzenia i Gospodarki Materiałowej , wcześniej zwolniony z fabryki we Wrocławiu niesłusznie zresztą posądzony przez UB z wilczym biletem wyjeżdża z Wrocławia do Warszawy. Nim jednak trafił do podwarszawskiej fabryki maszyn - traktorów zahaczył o rzemiosło. I tutaj autor ciekawie przedstawił problemy z jakimi borykało się rzemiosło w tamtym 68 roku.W Fabryce w Niedźwiedowie opisuje autor cały szereg niedomagań jakie trapiły kulejącą produkcję ciągników rolniczych. Różnego rodzaju powiązania i plotki, gry i gierki jakie prowadziło kierownictwo fabryki wobec...

Barbasia | 2014-10-04
Piotr | 2012-11-11