Ostatni powstańcy getta

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny
Ramius

LEON NAJBERG, pseudonim „MARIAN". Urodzony 10 marca 1926 roku w Warszawie. Ojciec był właścicielem sklepu z galanterię metalowa. Matka wychowywała czwórkę dzieci. Szkołę powszechną ukończył w Warszawie. Należał do harcerstwa żydowskiego Haszomer-Hacair. Od 1941 roku przebywał w getcie warszawskim; uczęszczał na tajne komplety. Żołnierz dwóch powstań - w getcie warszawskim w 1943 roku i...

LEON NAJBERG, pseudonim „MARIAN".

Urodzony 10 marca 1926 roku w Warszawie.
Żołnierz dwóch powstań - w getcie warszawskim w 1943 roku i powstania warszawskiego w 1944 r. Po wojnie uzyskał maturę w Pierwszym Państwowym Gimnazujm w Łodzi.
W 1949 roku wyemigrował do Izraela. Służył w Armii Obrony Izraela; ukończył studia ekonomiczne.
Obecnie mieszka z żoną Aliną, z domu Halborn, w Tel-Avivie. Ma córkę i dwóch synów oraz sześcioro wnucząt.

yootsuu | 2013-08-08
inkabe | 2013-07-13