Gdzie diabeł mówi... do usług!

Seria: TO LUBIĘ z nietoperzem
Wydawnictwo: Literatura
9788376720883
diabeł, magia, Twardowski
Nibi

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wchodzi w paradę diabłom. Toteż i Mikołaj Twardowski nie szukał ich towarzystwa. Problem w tym, że Rokita z Dusiołkiem uwzięli się na chłopca. Przybywszy na Ziemię prosto z piekła, postępują krok w krok za Mikołajem. Te dwa nieokrzesane, gburowate diabły polują na starą książkę, która przypadkiem trafiła do rąk chłopca. Czy Mikołaj odda tajemnicze znalezisko bez protestów? Czy jego nazwisko ma jakiś związek ze słynnym czarnoksiężnikiem? I jak wizyta diabłów wpłynie na uczucia Mikołaja do koleżanki z klasy?

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Klaudia | 2015-05-27
Przeczytana: 2015 rok

Mikołaj Twardowski, czy chciał poznać diabłów? Nie. Chciał, żeby wyrósł mu kaktus na dłoni? Skąd! Chciał, żeby zabrali mu kajet? Gdzieżby! Czy wie kim jest Twardowski, który żył wieki temu? Nie.

Cieniutka książka nawiązująca do Ballady Pani Twardowska Adama Mickiewicza. Znaczy tak mi się wydaje, nie jestem całkowicie pewna, ale możliwe, że tak jest.

Nie zawiodłam się czytając tę książeczkę. Jest naprawdę świetna. Prosta, krótka, z łatwym językiem. Wszystko pięknie! Dodatkowym "ulepszeniem" jest to, iż prawie na każdej stronie znajduje się jakiś rysunek, przedstawiający daną scenę w książce. Zauroczyły mnie one.

Pani Joanna niesamowicie pisze bajki dla dzieci. Nie wiem dlaczego wcześniej nie czytałam jej książek. No dobra, czytałam kilka kartek z "Dynastii Miziołków, jak byłam w czwartej klasie (może).

Powróćmy do tematu tejże książki. Humor niebanalny. Fabuła, choć jakby powtórka z rozrywki, ale jednak coś innego. Jak tym razem spisze się Twardowski?? Przeczytacie i...

Anita | 2015-09-04
Przeczytana: 17 maja 2008

Koniecznie trzeba przeczytać! Najlepiej, jeżeli ma się pod ręką dziecko, przeczytać to razem. Gwarantuję salwy śmiechu, wspólnie spędzony czas (bezcenne!) i pierwsze wspólne cytaty wykorzystywane w życiu, np. "tryknijmy się kopytkami na zgodę". Jeżeli nie macie w okolicy dziecka, to przeczytać indywidualnie, bo to nie będzie strata czasu, a jedynie przyjemna wycieczka w czas dzieciństwa. CUDOWNA książka! :) Oczywiście polecać KAŻDEMU dziecku, nawet temu, które nie lubi czytać.

biedronka826 | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Po raz kolejny nie zawiodłam się na Pani Olech, gorąco polecam. Główny bohater Mikołaj Twardowski podpisuję cyrograf z dwoma diabłami (Rokitą i Dusiołkiem)brzmi to jak "powtórka z rozrywki", tylko że to nie ten Twardowski i nie te czasy - a co z tego wyniknie.... zapraszam do lektury.

Ayame | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Urocza książka dla młodszych czytelników. Bardzo fajny humor, cudowne gry słowne.

Buka | 2010-10-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Humor bezbłędny ;] Joanna Olech pisze w bardzo młodzieżowym języku, którego przeciętny nastolatek nie zrozumieć nie może ;]

Świetna książka. Akcja cudowna, bohaterowie tez super. Diabły prezentowały się ekstra. Hydraulicy z Kaszub ;d Książka godna polecenia, ale strasznie krótka.

beataj | 2010-10-26
Przeczytana: sierpień 2010

znakomita książka dla młodszych szkolniaków - wesoła, dobrze napisania

| 2012-04-15

nie pszeczytane :C