Kierunek Rzesza

Wydawnictwo: Bellona
Die Festung
historyczna
Amara_Nomad

Część piąta cyklu relacjonuje okres od 12 do 20 sierpnia 1944 roku, w którym narrator po przybyciu do portu La Pallice podejmuje próbę przedostania się do Paryża. Mimo katastrofalnej sytuacji na froncie; jest już sierpień 1944 roku; w południowej Francji wydaje się, że czas stanął w miejscu. Okupacyjny aparat biurokratyczny działa bez zarzutu, a szef flotylli najchętniej spędza czas na...

Okupacyjny aparat biurokratyczny działa bez zarzutu, a szef flotylli najchętniej spędza czas na rybach. Buchheim próbuje poruszyć niebo i ziemię, żeby dostać samochód, którym mógłby pojechać do Paryża, gdzie ma zamiar odszukać uwięzioną Simone. Po dotarciu do Paryża okazuje się, że więzienie, gdzie miała być Simone, jest puste, ponieważ Niemcy wywieźli wszystkich do Ravensbrück. Buchheim udaje się więc w kierunku Rzeszy.

mycha225 | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

kierunek rzesza i blizej kleski to jedna i ta sama kiazka

zurol | 2011-10-11
Na półkach: Przeczytane, Morskie, Posiadam, 2011
Przeczytana: 11 października 2011

Przez cztery części jakoś przebrnąłem, z ostatnią przegrałem 200 stron przed końcem (bardzo rzadko zdarza się, żebym nie dokończył książki)... Całą serię oceniam na dwie gwiazdki (są lepsze tomy i gorsze), ale generalnie nie polecam, "Okrętowi" cykl do pięt nie dorasta. Szkoda...

Leszek | 2012-06-20

Przeczytałem cały cykl-serię,muszę przyznać,że miejscami omijałem fragmenty ale generalnie da się "strawić" głównie jak dla mnie ze względu na tematykę (II światowa widziana oczami niemieckiego oficera marynarki wojennej,okręty podwodne)

Marcellus | 2013-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Powieść

Pięć tomów tej powieści oceniam na 2 gwiazdki. Trzeba przyznać, że szczegóły otoczenia, sytuacji są opisane po mistrzowsku. Generalnie powieść jest nudna, ostatni tom przeczytałem tylko dlatego aby się dowiedzieć co z Simone.

Rebelson1990 | 2016-10-30
Mikołaj | 2015-12-28