Tyrania Złudzeń. Studia z Filozofii Polityki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spectrum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
polityka
filozofia i etyka
Ćma

- szkice z filozofii polityki publikowane uprzednio na łamach różnych czasopism
- książka poświęcona różnym definicjom polityki, stosunkowi między religią, polityką a zagadnieniami aksjologicznymi oraz mitom funkcjonującym w życiu politycznym

LepNaKsiążki | 2015-05-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

"Tyrania Złudzeń" to przede wszystkim potężna dawka wiedzy, dla osób zainteresowanych współczesnymi problemami Polski i świata. Sporo miejsca w książce poświęcono samej definicji polityki, jej relacji do filozofii jak i wpływom rozmaitych religii, mitów oraz czynników irracjonalnych na jakość rządów oraz przekaz społeczny poszczególnych partii politycznych.
Prof. Stefan Opara z niezwykłą przenikliwością i intelektualną odwagą omawia niewygodne i często przemilczane w publicznych dyskusjach tragiczne konsekwencje oparcia miłości do ojczyzny na pustych emocjach, kulcie męczeństwa i zgubnych w swych następstwach "narodowych zrywów". Jestem niezwykle wdzięczna autorowi, że taka książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym - to dziś niezwykle potrzebna i cenna lekcja, z której każdy świadomy obywatel Polski i Europy, troszczący się o rozwój i pomyślność kraju, musi wyciągnąć wnioski.
Zachęcam do lektury!

Przemek | 2011-02-13

Ciekawa i jak na polskie warunki odważna książka. Napisana przystępnym językiem. Polecam nawet ludziom, którzy nie są w temacie. Sam sięgnąłem po nią z czystej ciekawości i nie zawiodłem się.

Baqs | 2016-01-21
Symeon | 2012-11-13
Hanna | 2012-09-29
książek: 1997
Kata | 2012-06-16
Na półkach: Przeczytane, 2012 r.
Przeczytana: 02 lipca 2012
drManhattan | 2012-03-13