Depresja? Na 111 pytań odpowiada dwóch specjalistów oraz osoba dotknięta depresją

Wydawnictwo: Media Rodzina
Depressiv? Zwei fachleute und ein betroffener beantworten die 111 wichtigsten fragen
978-83-7278-268-7
depresja, medycyna, zdrowie
zdrowie, medycyna

Czy człowiek czuje, że ma depresję? Czy depresja jest chorobą ciała czy duszy? Czy istnieje związek między depresją a samobójstwem? Czy po depresji pozostają blizny? Depresja jako jednostka chorobowa znalazła się w centrum publicznej uwagi stosunkowo niedawno - przez długi czas lekceważono tę chorobę i jej zgubne następstwa. Pora już przełamać opór osób cierpiących na depresję i ich...

Czy człowiek czuje, że ma depresję?
Czy depresja jest chorobą ciała czy duszy?
Czy istnieje związek między depresją a samobójstwem?
Czy po depresji pozostają blizny?

Depresja jako jednostka chorobowa znalazła się w centrum publicznej uwagi stosunkowo niedawno - przez długi czas lekceważono tę chorobę i jej zgubne następstwa. Pora już przełamać opór osób cierpiących na depresję i ich bliskich przed szukaniem pomocy psychiatrycznej lub psychoterapeutycznej. Czas oswoić chorobę.

Książka niemieckich autorów ma za zadanie pogłębienie tolerancji dla depresji. Wyjaśnia też najważniejsze kwestie związane z samym procesem leczenia, począwszy od objawów klinicznych choroby, poprzez omówienie osobowości chorego na depresję, psychoterapii, wzajemnego stosunku pacjenta i terapeuty, alternatywnych metod leczenia, a także postępowania z chorym na depresję, aż do przedstawienia następstw terapii, czyli życia po depresji. Niewątpliwą zaletą tej książki, napisanej w postaci odpowiedzi na 111 pytań, jest - według profesora Janusza Rybakowskiego - "oryginalność respondentów", która "polega tutaj na trójgłosie psychiatry, psychologa i pacjenta z doświadczeniem tej choroby".

ania0596 | 2016-10-30
Miszu | 2014-03-08